۹ دی جنگ نرم دشمن را از درون منهدم کرد

۹ دی جنگ نرم دشمن را از درون منهدم کرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی عارفی در نشست مجازی با دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان سراسر استان با موضوع بصیرت‌افزایی 9 دی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت و اظهار داشت: از خداوند متعال خواهانم که به برکت این بانوی بزرگ و این شهید اهل بیت توفیق فهم و درک مسائل دینی، بصیرت سیاسی و فعالیت کاری به همه ما عنایت کند.

9 دی باطل‌کننده سحر دشمنان بود

وی بیان داشت: در آستانه سالگرد شهادت بزرگمرد مدافع حریم اهل‌بیت (ع) سالار و سرور و سیده شهدای مدافع حرم سردار رشید اسلام مالک اشتر زمان حاج‌قاسم عزیز و بزرگوار قرار داریم و این عروج خونین و این شهادت مظلومانه را محضر حضرت بقیه‌الله‌الاعظم روحی و ارواح‌العالمین له‌الفدا و نائب بر حقش ولی امر مسلمین و همچنین تمام مردم مظلوم عالم به ویژه مردم شریف ایران به‌ویژه مردم استان کرمان تسلیت عرض می‌کنم.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: حرکت خودجوش مردم شریف ایران در 9 دی نشانگر بصیرت و آگاهی آنها از مسائل جهانی و داخلی بود و انقلاب بزرگی است که در جای خودش دست کمی از انقلاب ۵۷ نداشت.

عارفی ابراز داشت: حماسه 9 دی حرکتی خودجوش، توانمند و باطل‌کننده سحر دشمنان این کشور و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

دوران انتخابات بهترین زمان برای جنگ نرم و انقلاب‌های مخملی

وی با اشاره به اینکه جنگ نرم با جنگ سخت متفاوت است، عنوان کرد: در جنگ سخت استفاده از وسایل سخت از قبیل هواپیماها، موشک‌ها و سلاح‌های پیشرفته دیگر استفاده می‌شود و هر چه نیروی انسانی و امکانات بیشتری به نفع طرفی باشد، تعیین‌کننده نتیجه جنگ است و خاصیت خوبش هم این است که  در آن جنگ دشمن و مرز دشمن مشخص است اما در جنگ نرم این ابزارها و این مکان ها به این نوع دشمن‌شناسی‌ها مطرح نیست.

عارفی افزود: مرز جنگ نرم تمام جهان را در بر می‌گیرد و ابزار تبلیغات آن هم ابزار فریب رسانه‌هاست و دشمن هم مشخص نیست و گاهی اوقات در اتاق شما و بر روی موبایل، مانیتور کامپیوتر و یا صفحه تلویزیون شما است و تغییر فکر انسان‌ها و تسلط بر اندیشه‌ها را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: هزینه جنگ نرم پایین است، اما اثراتش به مراتب بیشتر از جنگ سخت است، زیرا انسان‌ها تغییر می‌کنند و تحت تاثیر قرار می‌گیرند و  سرباز دشمن می‌شوند و در زمین دشمن بازی می‌کند.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز داشت: جنگ نرم، مغز و اندیشه انسان‌ها را هدف قرار می‌گیرد و انسان‌ها خودشان هستند که به کف خیابان‌ها کشیده می‌شوند و بر علیه منافع خودشان حرف می‌زنند و نیاز نیست دشمن بیاید و سرزمینی را تسخیر کند.

عارفی اضافه کرد: زمانی که یک اندیشه و تفکر تغییر می‌کند، خساراتی دارد که قابل جبران نیست و دوام و ماندگاری بیشتری دارد و میزان تلفات داخلی و صدمه‌پذیری بالایی دارد.

وی از دوران انتخابات به‌عنوان بهترین زمان برای جنگ نرم و انقلاب‌های مخملی زمان انتخابات است زیرا کشور آسیب‌پذیر می‌شود و شایعات به سرعت پخش می‌شود و مردم به سرعت تحت تاثیر رسانه‌ها و ابزارهای جنگ نرم قرار می‌گیرند.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان داشت: دشمن ما زمان انتخابات را انتخاب کرد و از قبل برنامه‌ریزی جنگ نرم را آغاز کرده بود و شاید ماه‌ها و حتی سال‌ها روی مغز یک عده کار کرده بود و جریانات جناحی را در کشور عزیز ما به وجود آورده بود که در مقابل هم قرار بگیرند و مخالف منافع ملی تلاش کنند. عارفی تصریح کرد: من قائل نیستم که اختلاف‌نظر چیز بدی است، نه اختلاف‌نظر می‌تواند، سازنده باشد و لازم نیست همه ما یک جور فکر کنیم و یا همه مسئولان ما یک‌جور اندیشه داشته باشند و فقط یک یک حزب مطرح باشد.

اختلاف در اصول انقلاب «خیانت» است

عارفی ادامه داد: ارزش‌های نظام لیبرالیست و نظام سلطه به رهبری آمریکا با ارزش‌های نظام اسلامی ما متفاوت است لذا هیچ‌گاه به وحدت نخواهد رسید و اگر کسی بیاید بگوید چنین نظام سلطه‌ای دشمن نیست و  دوست و قابل اعتماد و قابل تحمل است، این فرد یا اصول و ایدئولوژی‌های نظام جمهوری اسلامی را نمی‌شناسد و یا اصول و ایدئولوژی‌های در نظام لیبرالیست را نمی‌شناسد و یا هردو را نمی‌شناسد.

وی ابراز داشت: مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران با مبانی لیبرالیست قابل جمع نیست و دشمن را قابل اعتماد نمی‌داند البته این نیست که با همه نظام سیاسی دنیا باید درگیر بود و می‌شود با دنیا تعامل و معاملات داشت و سخن گفت، اما باید بدانیم که دشمن است و قابل اعتماد نیست.

عارفی تصریح کرد: رهبر و ملت ما می‌داند، دشمن کیست و ما باید برای حفظ ارزش‌های دینی، منافع ملی و نظام سیاسی‌مان متحد باشیم و این طور نباشد که یکی بگوید آن دشمن است و یکی بگوید آن دوست است.

وی بیان داشت: اختلاف اگر در عمق سلیقه‌های مدیریتی باشد ضمن اینکه مضرنیست، مفید هم هست، اگر اختلاف در عمق گفتمان و گفتگوی داخلی باشد باعث رشد است اما اگر اختلاف در حوزه اصول انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باشد اینجا دیگر درست نیست و غلط  و مضر است و پرداختن به چنین چیزی خیانت به کشور، خون شهدا و آرمان‌های انقلاب است.

خواص بی‌بصیرت در فتنه 88 باختند

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه در فتنه دشمن از شعارهای مقدس استفاده می‌کند زیرا این شعارها پذیرفته شده است، گفت: شعارهایی که در فتنه ۸۸ داده شد مانند «یا حسین، میرحسین» که یاحسین کلمه کوچکی نیست و این شعار پذیرفته شده است ولی هدف از این شعار حسین کربلا نیست نظام حسینی نیست بلکه برای سرکوب کردن نظام حسینی و از بین بردن آرمان‌های شهدای حسینی است.

عارفی اضافه کرد: دشمن از شعار مقدس استفاده می‌کند تا مقبولیت اجتماعی پیدا کند و مردم را به حرکت اندازد و مردم اگر دارای بصیرت بالایی نباشند، وارد این بازی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از پرچم مقدس به عنوان نماد از دیگر شگردها در فتنه است، بیان داشت: در فتنه ۸۸ رنگ سبز که رنگ پرچم اسلام رنگ عمامه امام حسین (ع) است، برای فریب دادن مردم انتخاب می‌شود دقیقاً مانند قرآن‌های بالای نیزه بردن عمروعاص.

عارفی اضافه کرد: استفاده از شخصیت های مقبول جامعه و انسان‌های دارای نفوذ و مقبولیت اجتماعی از دیگر شگردها در ایجاد فتنه است بنابراین خواص باید حواس‌شان جمع باشد.

وی متذکر شد: در فتنه 88، شخصیت‌هایی داشتیم که در انقلاب تاثیر داشتند، زندان رفته و تبعید کشیده بودند، همراه ما و همگام امام بودند در تله و تور دشمن در فتنه ۸۸ گیر کردند و هرچند همه اینها ضد انقلاب نبودند، اما خیلی از اینها ضد انقلاب و نفوذی بودند، وابسته به سی‌آی‌ای و سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل و انگلیس و جاهای دیگر بودند اما بعضی از آنها اینطور نبودند سوابقی در انقلاب داشتند چهره خوبی در انقلاب داشتند، لذا اینها را علم کردند و فتنه ۸۸ به وجود آمد.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: در فتنه ۸۸ یک تعداد که شاید دلشان با آنها نبود و اصلا در بین آنها نبودند با توهم تقلب آمدند در خیابان‌ها و اموال عمومی را از بین بردند، انسان‌ها را مورد هجمه قرار دادند و دست به کارهای خشن زدند و مملکت را به چالش کشیدند به گونه‌ای که دشمن امیدوار شد که می‌تواند در ایران نفوذ کند.

عارفی تصریح کرد: اگر امروز برای خیلی چیزها به‌سختی افتادیم، شدت تحریم‌ها و تحمیل برجام و امثال اینها را داریم به خاطر ضعفی بود که آن روز بعضی‌ها از خود نشان دادند و دشمن امیدوار شد که می‌شود در انقلاب نفوذ کرد و مسیر انقلاب را تغییر داد و البته دشمن فقط دنبال تغییر مسیر انقلاب نیست بلکه دنبال سکوت و نابودی ایران عزیز است.

وی اضافه کرد: در فتنه 88 آنهایی که اهل بصیرت نبودند به ویژه بعضی از خواص بازی را باختند و امروز هم بعضی از ریزش‌ها از خواص می‌بینیم.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز داشت: ۹ دی آمد و تمام معادلات سیاسی دنیا را به هم ریخت و حضور مردم در صحنه بزرگترین قدرت نرم بود که در مقابل جنگ نرم دشمن ایستاد و آن را از درون منهدم کرد.

عارفی در پایان سخنان خود عنوان کرد: عاشورایی و حسینی بودن ملت ایران اجازه نمی‌دهد، حتی پیچیده‌ترین طرح‌ها و جنگ‌های نرم به واقعیت برسد. 

اخبار مرتبط

تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا ۲۹ رمضان

محفل مجازی «ربیع القرآن» در کرمانشاه برگزار شد

کرمان در جست و جوی هویت از دست رفته

0 نظر

ارسال نظر

capcha