ارتش آماده جنگ با مقاومت نیست

 ارتش آماده جنگ با مقاومت نیست

به گزارش سراج24، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین،"اسحاق بریک" ژنرال احتیاط ارتش اسرائیل در مقاله‌ای در پایگاه اسرائیلی "مدی" با تأکید بر اینکه ارتش این رژیم آماده جنگ با محور مقاومت نیست، ناقوس خطر درباره خطراتی که در هر گونه تقابل احتمالی با محور مقاومت در انتظار تل آویو است را به صدا درآورد و گفت در این تقابل، با شلیک بیش از ۲۰۰ موشک کوبنده و نقطه زن به سوی دولت ما، در محاصره‌ای نفسگیر قرار خواهیم گرفت.

او افزود موشک‌هایی که ماهیت اسرائیل را تهدید می‌کند در لبنان، سوریه، عراق و یمن مستقر هستند و ادامه داد جبهه داخلی اسرائیل عرصه مرکزی هر جنگی در آینده خواهد بود. این موشک‌ها اهداف راهبردی اسرائیل مانند مراکز قدرت، پایگاه‌های هوایی و زمینی ارتش و زیرساخت‌های اسرائیلی مانند نیروگاه‌های برق و مراکز شیرین سازی آب را هدف قرار خواهند داد.

بریک تصریح کرد برای مقابله با این محاصره نفسگیر، سامانه موشکی "ختس" (پیکان) که مخصوص رهگیری موشک‌ها است و سامانه گنبد آهنین دچار کمبود ذخایر هستند و به نظر او علت این کمبود، مربوط به عدم قدرت اقتصادی تل آویو برای تقویت این ذخایر است.

به نظر ژنرال اسرائیلی، آنچه مزید بر علت شده آماده نبودن رژیم اشغالگر و ارتش آن در عرصه دفاعی و تهاجمی در هر گونه تقابل احتمالی است، به ویژه نقص‌هایی که در سلاح زمینی و نقطه ضعف‌هایی که در جبهه داخلی و زیر ساخت‌ها وجود دارد.

طبق گزارش بریک، ارتش اشغالگر به علت مشغول بودن به نبرد‌های حاشیه‌ای از کسب آمادگی برای جنگ اصلی غافل مانده است. او در سودمند بودن این جنگ‌ها تردید دارد و آن را هزینه بر می‌داند. بریک در نهایت اذعان کرد غم انگیز است که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و در هر جنگ احتمالی هزینه بسیار هنگفتی را پرداخت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

کشته‌شدن ۲ صهیونیست در سقوط هواپیمای شخصی در یونان

حمله داعش به مقرهای ارتش عراق در دیالی؛ 4 سرباز کشته شدند

فراکسیون مقاومت لبنان: کشتی‌های ایرانی، چهره تحریم کنندگان لبنان را بر ملا کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha