ابعاد شخصیتی «حاج قاسم» به روایت اعضای حزب‌الله

ابعاد شخصیتی «حاج قاسم» به روایت اعضای حزب‌الله

به گزارش سراج24، «وفیق صفا» مسؤول کمیته ارتباط و هماهنگی حزب‌الله در گفت‌وگو با وبگاه لبنانی «العهد» به بیان ابعاد شخصیتی حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

صفا گفت، تنوع شخصیت‌های مختلف در جهان در وجود حاج قاسم جمع شده بود. او پدر و فرمانده‌ای مهربان و دلسوز و پدر معنوی برادران مجاهد و تیم کاری‌اش بود و هنگام ورود به سنگر درگیری، در خط مقدم حضور پیدا می‌کرد.

این عضو حزب‌الله درباره اولین دیدار با حاج قاسم در سال ۲۰۰۵ در سوریه با حضور شهید «عماد مغنیه» فرمانده عالی رتبه حزب‌الله گفت، سردار سلیمانی در آن زمان این احساس را داشت که اتفاقی رخ خواهد داد و کار بر همان اساس بود.

وی افزود، رابطه حاج قاسم و شهید عماد مغنیه بسیار محکم و گویا یک روح در دو جسم بود. شهادت حاج عماد ضایعه بزرگی برای حاج قاسم و «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و شهادت حاج قاسم نیز ضایعه بزرگی برای نصرالله بود.

وفیق صفا در ادامه گفت، پس از شهادت حاج عماد رابطه میان حاج قاسم و شهید «مصطفی بدرالدین» فرمانده عالیرتبه حزب‌‍الله محکم‌تر شد و این رابطه به دلیل حوادث سوریه و مرتبط بودن بخشی از کار حاج مصطفی با سردار سلیمانی بیشتر شد و حاج مصطفی عملا با حاج قاسم در ارتباط مستقیم قرار داشت.

«حسین رحال» مسؤول واحد اطلاع رسانی حزب‌الله نیز به وبگاه «العهد» گفت، سردار سلیمانی فقط مردی نظامی نبود بلکه مردی سیاسی هم بود، از ویژگی‌های ملت‌ها و مناطق و طرف‌های مختلف آگاهی داشت، از حس اجتماعی بالایی برخوردار و تجربه وی در جزئیات امور پرونده‌های سخت بالاتر از حد تصور بود.

در آستانه سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی  شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز هفته گذشته در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری العهد به رشادت‌های ایشان اشاره کرد.

شیخ نعیم قاسم در این خصوص گفت: «اگر شهید قاسم سلیمانی رضوان الله علیه دردآورترین فرد برای آمریکا و طرح‌های استکباری این کشور نبود، ترامپ تصمیم به ترور مستقیم و آشکار ایشان نمی‌گرفت. اگر موفقیت‌های ایشان و پیروزی‌های محور مقاومت به دست ایشان نبود، ایشان چنین جایگاه والایی در قلب مردم پیدا نمی‌کرد».

اخبار مرتبط

جزئیات سفر سردار سلیمانی به قطر

دلایل انتخاب نام جهادی ابومهدی/ پیوستن به نهضت امام با توصیه صدر

آمریکا و غرب چگونه به این فلاکت افتادند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha