برگزاری مراسم بزرگداشت نهم دی با سخنرانی آیت الله خاتمی در گیلان

برگزاری مراسم بزرگداشت نهم دی با سخنرانی آیت الله خاتمی در گیلان

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن دهه بصیرت و میثاق با ولایت، اظهار کرد: این دهه از نهم دی ماه آغاز و تا ۱۹ همین ماه ادامه دارد.

وی همچنین به سایر مناسبت‌ها این دهه اشاره کرد و افزود: نخستین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، اربعین شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده و آغاز مبارزه با فتنه استعماری کشف حجاب از مهم‌ترین مناسبت‌های این دهه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری در ادامه با اشاره به اینکه شعار امسال این دهه «بصیرت فاطمی، ولایتمداری، مقاومت علوی» است، گفت: به مناسبت این دهه ستاد استانی ویژه برنامه‌های پیش بینی کرده است.

وی با بیان اینکه به دنبال استفاده از ظرفیت مساجد و بقاع متبرکه با توجه به تقارن این ایام با ایام فاطمیه هستیم، اضافه کرد: تبیین ایام هشتم و نهم دی ماه، شخصیت والای شهید سلیمانی و دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده بخشی از برنامه‌های پیش بینی شده برای این دهه است.

اشجری به برگزاری نشست‌های بصیرتی مجازی برای تبیین این دهه اشاره کرد و ادامه داد: این نشست‌ها از سوی انجمن‌های دانشجویی و دانش‌آموزی، کانون‌های فرهنگی و هنری، پایگاه‌های مقاومت و حلقات صالحین برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تولید محتوا در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری نیز به صورت مجازی در بخش‌های کتابخوانی، نقاشی، عکس، پوستر، کاریکاتور پیش بینی شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مراسم استانی بزرگداشت یوم الله نهم دی ماه در گیلان ساعت ۲۱:۳۰ شب دوشنبه هشتم دی ماه به صورت تلویزیونی برگزار خواهد شد، گفت: آیت الله خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران سخنران این مراسم است.

اخبار مرتبط

پرتاب لنگه کفش به رییس جمهور از زبان علی‌اصغر احمدی

زانو زدن" امیراسماعیلی" در برابر مادر شهیدگیلانی +عکس

«نهم دی مظهر بصیرت و نفوذناپذیری مردم ایران»؛ شعار امسال حماسه ۹ دی

0 نظر

ارسال نظر

capcha