محفل مجازی «قندشکن» با موضوع فرهنگ مجازی برگزار شد

محفل مجازی «قندشکن» با موضوع فرهنگ مجازی برگزار شد

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان، بیست و هفتمین محفل طنز «قندشکن» سوم دی ماه با گرامیداشت دومین سالگرد درگذشت زنده‌یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد شاعر، نویسنده و طنزپرداز یزدی از طریق فضای مجازی برگزار شد.

«فرهنگ مجازی، چالش‌های تدریس آنلاین و کودکان و گوشی‌های بدون مرز» از جمله موضوعات این محفل ادبی بود که شاعران و طنزپردازان استانی و کشوری در این زمینه به شعرخوانی و اجرای برنامه پرداختند.

مهدی فرج اللهی از تهران، فرهاد موحدی و سیدجواد یثربی از قم، حجت الاسلام مهدی پرنیان، حسن حاتمی بهابادی، امیر رضا شجریان، آرش قدیریان، مهدی واحدی، علی برزگری خانقاه، غلامرضا پهلوان، محمدامین دهقان، محمد امین پرنیان، نازنین زهرا فلاح و زینب السادات موسوی در این محفل به شعرخوانی پرداختند.

شعرخوانی دانش آموزان شاعر و ارائه آثار مرتبط با موضوع بر جذابیت و شیرینی این محفل افزوده بود.

برخی از شاعران کشور نیز فیلم شعرخوانی خود را ارسال کرده بودند که پخش شد.

در این شب شعر طنز، مهدی فرج اللهی طنزپرداز مطرح کشور از طریق ارتباط تصویری به شعرخوانی و اجرای موسیقی طنز پرداخت و در ادامه سجاد اسماعیلی هنرمند نوجوان یزدی هم استند آپ کمدی در زمینه فضای مجازی، کرونا و چالش‌های تدریس آنلاین اجرا ‌کرد.

اجرای این برنامه بر عهده امیر رضا شجریان بود و مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری استان نیز به عنوان کارشناس حضور داشت.

این محفل به صورت زنده از صفحه آپارات قندشکن، اینستاگرام قندشکن و صفحه آپارات مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء یزد به نمایش در آمد که عموم علاقه‌مندان از جمله هنرمندان، فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان از آن بازدید کردند.

محافل ماهانه طنز «قندشکن» از دهه فجر ۱۳۹۵ در حوزه هنری یزد آغاز به کار کرده و امروز شاعران و طنزپردازان این محفل در سطح کشور شناخته شده‌اند.

علاقه‌مندان بویژه شاعران و طنزپردازان جوان می‌توانند آثار خود را برای ارائه و خواندن در محافل طنز «قندشکن» به رایانامهqandshekan@gmail.com  ارسال کنند یا با شماره تلفن ۳۶۲۳۱۴۰۰ داخلی ۲۵ تماس بگیرند.

این ویژه برنامه به همت حوزه هنری یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد و مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء برگزار ‌شد.

اخبار مرتبط

جانفدا: امام زمان(عج) در هیأت‌ها فراموش نشده اما برخی مداحان جوان کم‌توجهند

مهلت ارسال آثار به کنگره ملی شعر فاطمی تمدید شد

«دماهنگ» به نقد نوحه‌های دهه ۹۰ می‌پردازد

0 نظر

ارسال نظر

capcha