برگزاری مراسم فاطمیه در خرمشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

برگزاری مراسم فاطمیه در خرمشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رضا متوسل شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهر خرمشهر، اظهار کرد: طبق دستور العمل ستاد کرونا برگزاری مراسم مذهبی در مساجد و حسینیه‌ها در وضعیت نارنجی ممنوع است که در این مصوبه برگزاری این مراسم‌ها در فضای باز «بلا مانع» قید شده است اما در وضعیت زرد، برگزاری مراسم مذهبی در مساجد و حسینیه نیز ممنوع اعلام نشده است.

وی ادامه داد: ایام فاطمیه در خرمشهر به گستردگی مراسم محرم برگزار نمی‌شود و از هر سه فاطمیه تنها پنج روز مراسم است که از فاطمیه اول که ۴۵ روزه است، ۲۰ روز گذشت و با برگزاری این مراسم اما شمار مبتلایان کرونا در خرمشهر افزایش نیافت و همین امر نشان‌دهنده برگزاری ایمن مراسم مذهبی در مساجد و حسینیه‌های این شهر است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر به اقدام‌های بهداشتی انجام شده در مساجد و حسینیه‌های خرمشهر اشاره کرد و گفت: از ابتدای ماه محرم تلاش شد تا در همه مساجد و حسینیه‌های خرمشهر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و از جمله کارهای انجام شده توزیع ۸۰ هزار ماسک در مساجد از ابتدای محرم تاکنون بوده است.

وی افزود: همچنین در قالب طرح شهید سلمانی نیز در مساجد میان خانواده‌های مبتلا به کرونا یا دارای بیماری زمینه‌ای الکل و ماسک توزیع شده است.

اخبار مرتبط

زائران به سمت مرز شلمچه حرکت نکنند

نماز ظهر عاشورا در چهارمحال و بختیاری اقامه شد

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اولویت کار هیئت‌های مذهبی باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha