مردمی بودن روز ۹ دی باید حفظ شود

مردمی بودن روز ۹ دی باید حفظ شود

به گزارش سراج24، شهباز گهروئی یکشنبه 30آذرماه در جلسه رونمایی از پوستر فراخوان جشنواره شعر عطر سیب به مناسبت دهه بصیرت و مقاومت، اظهار کرد: «۹ دی» روز اتحاد ملت ایران بود و نباید از آن غافل شد چرا که در این روز هر کسی با هر تفکر و نگاه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور یافت و یک خط مرزی میان آنهایی که با اصل نظام مشکل داشتند و آنهایی که خارج از این فضا بودند، ایجاد کرد.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه عده‌ای سعی دارند که «۹ دی» را حزبی کنند اما این در حالی است که این رویداد خارج از بحث جناحی و سیاسی روی داد و متعلق به همه ملت ایران است، افزود: در ۲۲ بهمن و دهه فجر نیز همه مردم به این نقطه وحدت آفرین رسیدند.

وی با بیان اینکه «۹ دی» یک رویداد مردمی بود و از این رو باید مردمی بودن آن حفظ شود، تصریح کرد: حوزه هنری در راستای گرامیداشت «۹ دی» طبق رسالتی که بر عهده دارد، یک رویدادی هنری را تعریف کرده است چرا که معتقد هستیم که هر جریانی اگر باید یک اتفاق هنری رقم بخورد، ماندگارتر می‌شود.

گهروئی با اشاره به اینکه حوزه هنری در این راستا جشنواره شعر بسیج فرهنگیان را با عنوان «عطر سیب» تعریف کرده است، ادامه داد: موضوعات این جشنواره فتنه و بصیرت، استکبار ستیزی، ولایت مداری و حضور همیشه در صحنه مردم است.

وی با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره نیز محبوبیت سردار سلیمانی در بخش مردم، نقش سردار سلیمانی در عزت ملی، نقش سردار سلیمانی در تحقق تمدن اسلامی است بیان کرد: این جشنواره در قالب شعر کلاسیک و نو برگزار و مهلت ارسال آثار تا ۱۰ دی است و آثار برتر به صورت کتابچه‌ای چاپ می‌شود.

ابعاد «۹ دی»

«حجت‌الاسلام علی قربانی» نیز با تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س) پیام آور نهضت حسینی، عنوان کرد: رویداد «۹ دی» دو بُعد اصلی دارد که یکی فتنه و واکاوی فتنه و دوم حضور مردم در این حماسه است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه بعد از «۹ دی» مقام معظم رهبری فرمودند که «فتنه‌های بزرگ‌تری در راه است»، افزود: این یک واقعیت است و امروز جامعه ما مبتلا به فتنه‌های بزرگ‌تری است و از این رو باید توانایی تشخیص فتنه را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان خدمتگذار مسائل دینی و انقلابی وظیفه داریم که برنامه‌های مربوط به جریان «۹ دی» را برای پیوند بصیرتی پررنگ‌تر برگزار کنیم، یادآور شد: بهترین ابزار برای این موضوع هنر است و بهترین و تأثیرگذارترین هنر در این راستا نیز شعر است.

علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره عطر سیب می‌توانند آثار خود را به صورت فایل word با فونت bnazanin در پیام‌رسان ایتا یا واتس آپ به شماره ۰۹۰۳۹۷۶۵۷۰۱ با قید نام و نام خانوادگی، نام شهرستان، شماره تماس کد پرسنلی ارسال کنند.

اخبار مرتبط

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه برگزار شد/ رونمایی از کتاب مقاومت زنان دشت آزادگان +عکس

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه

مسابقه کتابخوانی"انتخابات؛ لیلة القدر نظام اسلامی" برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha