هزینه ۲۰ میلیون تومانی بیماران فاقد دفترچه بیمه در قم صحت ندارد

هزینه ۲۰ میلیون تومانی بیماران فاقد دفترچه بیمه در قم صحت ندارد

به گزارش سراج24، در بررسی‌های انجام‌شده، در خصوص پرداخت 20 میلیون تومان در قبال بستری بیماران کرونایی در قم، مشخص شد:

۱- فارغ از مبلغ ادعا شده، هنگام پذیرش بیمار هیچ هزینه‌ای از وی دریافت نمی‌شود و همه آن‌چه که باید یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان دولتی پرداخت کند؛ پس از ترخیص وی است.

۲- درخصوص مبلغ ادعا شده‌ بی‌بی‌سی نیز، همه افراد مشکوک به کرونا که در بیمارستان بستری می‌شوند، در صورتی که دارای بیمه سلامت نباشند؛ بلافاصله «بیمه روی تخت بیمارستان» شده و تنها 10 درصد هزینه‌ بیمارستان را پرداخت می‌کنند.

۳- اگر بیمار توان پرداخت این رقم را هم نداشته باشد، به مددکاری بیمارستان‌ها ابلاغ شده که 10 درصد سهم بیمار را مددکاری‌ها بپردازند و بیماران کم‌بضاعت رایگان ترخیص می‌شوند.

۴_ بخشی از اتباع خارجی که بیمه هستند، از طریق بیمه و مثل سایر شهروندان ایرانی هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند و برای گروهی که بیمه ندارند، مددکاری بیمارستان کمک می‌کند تا روند درمان آنها انجام شود و برای تکمیل درمان می‌توانند بخشی از هزینه را از موسسات خیریه و دفتر مراجع معظم تقلید تامین کنند.

۵- تمام داروهای مورد مصرف در کرونا، تحت پوشش بیمه‌ها قرار دارد و در این زمینه نیز اگر بیمار، بیمه نبوده و توان پرداخت هزینه‌های دارو را نداشته باشد؛ بازهم مددکاری می‌تواند بیمار را به مراکز خیریه معرفی کند.

انتشار فایل صوتی هزینه نجومی درمان بیماران مبتلا به کرونا در قم نیز، اولین دروغ‌پردازی و سیاه‌نمایی بی‌بی‌سی فارسی در خصوص شیوع کرونا در ایران نیست.

بی‌بی‌سی فارسی پیش‌تر نیز در پی ابتلای ایرج حریرچی به بیماری کرونا نوشته بود: "مبتلا شدن معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی به ویروس کرونا طنز تلخی است که عمق فاجعه مدیریت کلان در جمهوری اسلامی را هویدا می‌کند؛ فردی که خود پزشک است و در جایگاهی قرار گرفته که باید کشوری را از ابتلا نجات دهد، نمی‌تواند از خودش مراقبت کند."

 اما درست پس از یک روز از خبر ابتلای حریرچی به ویروس کرونا و شانتاژ بی‌بی‌سی فارسی، وزیر بهداشت انگلیس در ۲۵ اسفند ۹۸ در گفتگو با نشریه تایم اعلام کرد: "جزو اولین نفراتی بودم که در انگلیس، نتیجه تست کرونایش مثبت شده است و ویروس کرونا را به مادر ۸۴ ساله‌ام هم منتقل کرده‌ام."

 اما بی‌بی‌سی در اقدامی جالب، ترجیح داد در قبال این خبر سیاست سکوت و سانسور در پیش بگیرید و همچنان توجه‌اش را معطوف به ایران نگه دارد.

اخبار مرتبط

شیوع و مرگ کرونایی در افراد چاق بیشتر است/با تسریع واکسیناسیون امیدواریم بیماری مدیریت شود

انجام ۱۹۸ هزار تست کرونا در مرزهای کشور

تجلیل و قدردانی علما و مراجع از مدافعان ‌سلامت/ مردم در واکسیناسیون مشارکت کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha