مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمان:

۷ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کرمانی توزیع شد

۷ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کرمانی توزیع شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی بیان داشت: یکی از اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت‌های روحانیون مستقر در روستاها است لذا با توجه به به وجود آمدن مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان سازمان تبلیغات اسلامی کرمان با همکاری روحانیون و با استفاده از ظرفیت مردم در یک ماه اخیر تعداد ۷ هزار و ۴۳۰ بسته معیشتی را بین نیازمندان توزیع کرد.

وی افزود: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون در استان ۷۰ هزار بسته معیشتی با استفاده از کمک‌های مردمی تهیه شده که با موضوع مساجد و هیئت‌ها در بین نیازمندان توزیع شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان گفت: تغسیل اموات کرونایی یکی دیگر از اقدامات روحانیون جهادی بوده که در این رابطه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعدادی از روحانیون ساماندهی و مشغول به فعالیت شده‌اند.

حجت الاسلام حقانی تصریح کرد: در راستای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا در استان طلاب هم مانند سایر مردم نقش به سزایی در فعالیت‌هایی از جمله ضدعفونی معابر، کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی داشته‌اند.

وی گفت: با توجه به شدت شیوع کرونا در شهرستان‌های کرمان، زرند، رفسنجان و سیرجان و نیاز دانشگاه علوم پزشکی به نیروی انسانی، سازمان تبلیغات اسلامی با آموزش و ساماندهی طلاب تعدادی از این افراد را به بیمارستان‌ها اعزام کرد تا به عنوان کمک بهیار یا بیماربر مشغول به فعالیت شوند ضمن اینکه این همکاری تا قطع زنجیره کرونا ادامه خواهد داشت.

حقانی با اشاره به طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اقدامات خوب و مثبت در استان کرمان اجرای طرح شهید سلیمانی بوده که با همکاری سپاه و دانشگاه علوم پزشکی با موضوع مساجد شکل گرفته است.

وی ابراز داشت: در طرح شهید سلیمانی به کسانی که در هر منطقه دچار آسیب‌های مالی ناشی از کرونا و یا آسیب‌هایی که نیاز به قرنطینه دارد با کمک امام جماعت آن منطقه کمک می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با ارائه فراخوان و جذب نیروهای جهادی طلاب را آموزش می‌دهد ضمن اینکه در حال حاضر در حوزه خواهران هم در دو بخش بعنوان بهیار و کمک بهیار در بیمارستان‌ها مشغول فعالیت هستند.

حقانی در بخشی از سخنان خود به توزیع بسته‌های یلدایی اشاره کرد و گفت: به مناسبت میلاد حضرت زینب ۱۰ هزار بسته غذایی شامل میوه و اقلام ضروری با کمک امامان جماعت مساجد و خیرین محلات استان کرمان در قالب طرح شهید سلیمانی تهیه و در شب یلدا بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به امور محرومان محلات و همدلی و مواسات با نیازمندان جزو برنامه‌های امامان جماعت محلات است، افزود: روحانیون و گروه‌های جهادی در طرح نذر سلامت و رسیدگی به بیماران فعالیت‌های شاخص و ارزنده‌ای داشته‌اند.

اخبار مرتبط

کرمانشاهیان مراقب کلاهبرداران سایت‌های رهن و اجاره املاک باشند

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

مسجد جامع کرمانشاه میزبان نمازگزاران عید قربان

0 نظر

ارسال نظر

capcha