آغاز اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در بهاباد

آغاز اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در بهاباد

به گزارش سراج24،‌ محمدمهدی خانی‌زاده بهابادی، اظهار کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از سه شنبه هفته گذشته با مشارکت شبکه بهداشت، بسیج، هلال احمر، شهرداری، دستگاه‌های اداری و هماهنگی بین بخشی به شیوه محله و خانواده محور در شهرستان بهاباد آغاز شد.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده‌، اجرای این طرح ملی با لبیک به فرمان  رهبرمعظم انقلاب و با  همکاری نیروهای بسیج و جمعیت هلال احمر  و سایر سازمان‌ها در سطح شهرستان اجرایی می‌شود.

فرماندار بهاباد هدف از اجرای این طرح ملی را مدیریت و کنترل بیماری کووید19 دانست و گفت: اجرای موفق این طرح  نیازمند همکاری مردم با مأمورین طرح است.

خانی‌زاده بهابادی در ادامه ضمن تأکید بر رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: مأمورین طرح با کارت شناسایی به درب منازل مراجعه می‌کنند.

رئیس قرارگاه  سردار سلیمانی شهرستان بهاباد خاطرنشان کرد: لازم است مردم از خروج غیرضروری از منزل خود داری کرده و در صورت ضرورت خروج از منزل همچنان از ماسک استفاده کنند تا از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود. 

وی گفت: با توجه به اینکه طرح مدیریت و کنترل بیماری کرونا به نام سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده‌است، امیدواریم به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کنیم.

فرماندار با بیان این‌که این طرح  به مدت سه ماه ادامه می‌یابد و در قالب آن سه تیم عملیاتی، حمایتی و نظارتی تشکیل شده که فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده‌اند افزود: مردم شهرستان بهاباد همکاری و همراهی خوبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بکارگیری ماسک و برپا نکردن اجتماع‌های خانوادگی تا این لحظه داشته‌اند.

وی هدف اصلی طرح را مدیریت و کنترل اپیدمی ویروس کرونا از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج دانست و اظهار داشت: تشدید نظارت بر شیوه نامه‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از اهداف این طرح است.

فرمانداربهاباد ادامه داد : در این طرح درصورت نیاز، پرسنل شبکه بهداشت و درمان با همراهی بسیج  با مراجعه حضوری در منازل به ارائه  خدمات بهداشتی و درمانی شامل ویزیت پزشک، مشاوره تغذیه ‌و روان‌شناسی و  ارائه بسته معیشتی به افراد واجد شرایط می پردازند.

خانی زاده بهابادی بیان داشت:  با توجه به اینکه هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی پیشگیری و قطع چرخه انتقال کرونا است، تلاش خواهیم کرد با همدلی و مشارکت شهروندان و بکارگیری تمامی امکانات و ظرفیت‌ها و تجهیزاتی موجود به اهداف تعیین شده که قطع زنجیره  ویروس است، نایل شویم.

اخبار مرتبط

فوت ۵ بیمار کرونایی در همدان/ حال ۴۱ نفر وخیم است

بیانیه رسانه های انقلابی قم علیه واکسن هراسی/ اطاعت از رهبری و عمل به قوانین، تنها راه برون رفت از کروناست

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha