روایت طلبه جهادگر از محله هرندی در برنامه «ما ایرانی‌ها»

روایت طلبه جهادگر از محله هرندی در برنامه «ما ایرانی‌ها»

به گزارش سراج24، برنامه «ما ایرانی‌ها» به تهیه کنندگی و کارگردانی قاسم اورنگی پنج شنبه ۲۰ آذر ساعت ۲۰:۵۰ میزبان حجت الاسلام مصطفی اینانلو مسئول مبلغان امین مدارس مرکز تهران، مربی جودو است.

اورنگی تهیه کننده برنامه «ما ایرانی‌ها» درباره این قسمت از برنامه گفت: این روحانی جهادگر درباره مشکلات و آسیب‌های محله هرندی مطالبی را از یکی از دوستانش می شنود و یک شب به همراه چند طلبه دیگر به این محله می روند و وقتی شرایط را از نزدیک مشاهده می‌کند با خود عهد می‌بندد به این محله خدمت کند تا تمام مشکلات و آسیب‌ها رفع شود. حجت الاسلام مصطفی اینانلو به طور کلی در محله شهید هرندی کار توانمندسازی در بحث اشتغال، مسکن، تهیه جهیزیه، کمک به کودکان کار، ترک اعتیاد و … انجام می‌دهد و جدا از این فعالیت‌های مسجدی و جهادی، معارف اسلامی و جوانمردی را در قالب مربی جودو در ورزشگاه به جوانان می‌آموزد تا در این محله که تعداد زیادی معتاد وجود دارد، این جوانان به سمت اعتیاد کشیده نشوند و را درست را پیدا کنند.»

وی افزود: این روحانی جهادگر در این قسمت از تلاش‌های خود با تشکیل گروه جهادی از جوانان منطقه محروم، برای مبارزه با فقر و آسیب های اجتماعی صحبت می‌کند. فرهنگ سازی و ریشه کن کردن آسیب‌های ناشی از فقر، مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از ناهنجاری‌های جامعه است.

برنامه ترکیبی «ما ایرانی‌ها» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که یکشنبه، سه شنبه ساعت ۲۲، پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

تولید مجموعه «ستارگان درخشان اصحاب امام حسین(ع)» به زبان انگلیسی

ساخت «سلمان فارسی» در جلفا ادامه دارد

قصه عاشقانه ای که به کربلا رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha