گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و جمهوری آذربایجان

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و جمهوری آذربایجان

به گزارش سراج24، رسانه‌ها از رایزنی تلفنی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با همتای صهیونیست وی و ارزیابی آخرین تحولات منطقه خبر دادند.

خبرگزاری «ترند نیوز» به نقل از وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نوشت که «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با «گابی اشکنازی» همتای صهیونیست خود تلفنی رایزنی کرد.

بنابر این گزارش، طرفین در این گفت‌‌وگو درباره وضعیت حاکم بر منطقه، موارد مرتبط به توافقنامه بین باکو و ایروان منعقد شده در 10 نوامبر و اجرای آن جهت اطمینان از برقراری صلح و امنیت در منطقه به تبادل نظر پرداختند.

این گزارش حاکیست که وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و رژیم اسرائیل درباره همکاری‌های دوجانبه اجرای پروژه‌های مختلف و مووضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه طرفین گفت‌وگو کردند.

روز یکشنبه  نیز وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در دیدار با مقامات جمهوری آذربایجان  گفت که  باکو شریک مهم ژئوپلتیکی و راهبردی برای تل آویو است. «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم اسرائیل   در جلسه‌ای در کنست با نمایندگان جمهوری آذربایجان گفت، اسرائیل، خانه جمهوری آذربایجان است. کوهن سپس مدعی شد که اسرائیل از تمامیت ارضی آذربایجان حمایت و به آن احترام می‌گذارد.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با اشاره به سی‌امین سالگرد روابط بین باکو و تل آویو، از اهمیت راهبردی  این روابط سخن گفت و افزود، هیچ کشور دیگری در اوراسیا به اندازه جمهوری آذربایجان از روابط صمیمی و دوستانه با اسرائیل برخوردار نیست.

تل آویو و باکو از روابط گرم نظامی نیز برخوردارند و بارها گزارش‌هایی از فعالیتهای پهپادی صهیونیست‌ها و کمک آنها به باکو در ساخت پهپاد منتشر شده بود.

«آرائیک هاروتونیان» رئیس حکومت منطقه تحت مناقشه قره‌باغ  چندی قبل در همین رابطه  گفت، تل‌آویو در نسل‌کشی ارامنه با جمهوری آذربایجان همدست است. هاروتونیان در مقاله‌ای نوشت، اسرائیل می‌داند که سلاح‌هایش توسط جمهوری ‌آذربایجان بر علیه غیرنظامیان ارمنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

اخبار مرتبط

رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل محکوم شد

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی فردا عازم بحرین می‌شود

تقدیر حزب الله از مقاومت کرانه باختری و مواضع عراقی‌ها در رد سازش با رژیم صهیونیستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha