اجرای برنامه جامع محرومیت‌زدایی در ۱۰ هزار روستا

اجرای برنامه جامع محرومیت‌زدایی در ۱۰ هزار روستا

به گزارش سراج24، سردار محمد زهرایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری، ضمن محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای شهید  «محسن فخری‌زاده»، اظهار داشت: به اندازه هر قطره خون شهید  فخری‌زاده، هزاران جهادگر بسیجی عَلَم دانش و عمل او را به دست خواهند گرفت.

وی افزود: جهادگران بسیجی همچون شهید  فخری‌زاده خادم ملت هستند و ترسی از شهادت ندارند.

متوقف کردن موتور هسته‌ای با ترور دانشمندان خیالی باطل است

رئیس سازمان بسیج سازندگی مطرح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی این را بدانند متوقف کردن موتور هسته‌ای با ترور دانشمندان خیالی باطلی بیش نیست.

زهرایی با تأکید بر اینکه ملت غیور و شهیدپرور جمهوری اسلامی ایران از امام امت و ولایت وفقیه که سرچشمه زلال حکمت و بصیرت است الهام می‌گیرند، تبیین کرد: امروز جوشش و ثبت‌نام جهادگران بسیجی برای خدمت در جبهه علمی و هسته‌ای کشور  ماحصل ترور وحشیانه شهید فخری‌زاده توسط دشمن است.

اجرای برنامه جامع محرومیت‌زدایی در ۱۰ هزار و ۲۳۰ روستا

وی در ادامه از اجرای برنامه جامع محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در ۱۰ هزار و ۲۳۰ روستای کشور خبر داد و گفت: برنامه جامع محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در  ۶۵۵ دهستان کشور در طول سه سال اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تبیین کرد: یک هزار و ۸۷ محله آسیب‌پذیر در حاشیه شهر هم مشمول این طرح سه ساله است و طرح‌های‌ آبرسانی، قنات و استخر ذخیره آب، بیابان‌زدایی، مسکن محرومان و توسعه زیرساخت‌های اشتغال از رویکرد و اولویت‌های اجرای این طرح است.

افتتاح  ۲۸۷۷ پروژه طرح جامع محرومیت‌زدایی

زهرایی از افتتاح دو هزار و ۸۷۷ پروژه طرح جامع محرومیت‌زدایی در هفته بسیج خبر داد و بیان داشت: امسال ۱۰ هزار و ۲۳۰ پروژه در قالب ۲۹۷ تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه استانی مبادله شده که هشت هزار پروژه به اتمام رسیده و مابقی تا پایان امسال آماده افتتاح می‌شود.

وی افزود: برای سال آینده نیز تاکنون موافقت اولیه برای اجرای ۱۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی انجام شده اما نقطه هدف ما بیشتر است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی اولویت بسیج سازندگی را توسعه جبهه جهاد خدمت‌رسانی ذکر و مطرح کرد: بسیج سازندگی ماحصل تفکر جهادی است و برای جهادگران بسیجی معنویت حرف اول را می‌زند.

 تکمیل زنجیره ارزش در ۴۳۵ قطب صنایع تبدیلی کشور

زهرایی اقتصاد مقاومتی را از مأموریت‌های بسیج سازندگی اعلام کرد و افزود: نزدیک به ۴۳۵ قطب صنایع تبدیلی در کشور وجود دارد که بسیج سازندگی به دنبال تکمیل زنجیره ارزش در این قطب‌ها است و با برخورداری از شبکه انسانی در راستای آموزش و توانمندسازی مردم حرکت می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب که در پیام ۹ بندی ایشان تأکید شده، تبدیل کردن گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه است و بسیج سازندگی در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

فعالیت ۴۲ هزار گروه جهادی در کشور 

رئیس سازمان بسیج سازندگی به سامانه مرکزی گروه‌های جهادی اشاره و تصریح کرد: اطلس گروه‌های جهادی امروز یک مجموعه عظیم در کشور است که ۴۲ هزار گروه جهادی را در کشور تقسیم‌بندی کرده که ۱۲ هزار گروه آن امسال تشکیل شده است.

زهرایی از عدم فرآوری و ارزش افزوده محصولات استراتژیک خراسان‌جنوبی گلایه کرده و با تأکید بر اینکه بسیج سازندگی به دنبال تکمیل زنجیره ارزش در قطب صنایع تبدیلی است، بیان داشت: برای ۱۶۰ قطب صنایع تبدیلی و تکمیلی برای سه سال آینده برنامه‌ریزی شده که دو محصول این استان نیز در این برنامه‌ریزی‌ها است.

ایجاد ۲۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه مردم‌یار 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه مردم‌یار اشتغال‌زا ایجاد شده که یک میلیون و ۱۰۰ هزار عضو دارد و توانسته اند در سال جاری  ۳۸ هزار شغل ایجاد کنند، اضافه کرد: این صندوق‌ها برای پایدار ماندن تبدیل به تعاونی می‌شوند که در این راستا ۴۸۶ تعاونی تشکیل شده که ۳۱۵ مورد آن در سال جاری بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اعلام اینکه در پیک اول ۸۴۰ هزار نفر جهادگر اقداماتی متعددی چون ضدعفونی‌کردن سطح شهر، تولید ماسک، کمک به کادر درمانی و حتی تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی انجام دادند، عنوان کرد: در پیک سوم نیز با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا، طرح شهید سردار سلیمانی در بازه زمانی چهار ماهه اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

سیراب شدن ۲۰۰ خانوار در روستا‌های محروم بهشهر

طرح هادی برای ۲۷۴ روستای زنجان بازنگری شده است

پرداخت تسهیلات به ۵۰۰۰ روستایی خراسان‌جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha