ترور شهید فخری‌زاده خللی در برنامه هسته‌ای ایجاد نمی‌کند

ترور شهید فخری‌زاده خللی در برنامه هسته‌ای ایجاد نمی‌کند

به گزارش سراج24, محرم وزیری عصر امروز در نشست بررسی ترور شهید فخری‌زاده از منظر سیاسی و حقوقی، اظهار کرد: بحث ترور شهید فخری‌زاده از دو منظر حقوقی و سیاسی ابعاد گسترده‌ای داشته و سیاسیون و حقوقدانان ما که در این خصوص اظهارنظر می‌کنند، به‌دنبال فرافکنی نیستند و تنها می‌خواهند که این موضوع در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران پیگیری شود.

وی افزود: یک نشریه انگلیسی شهید فخری‌زاده را جزو 500 مرد قدرتمند دنیا معرفی می‌کند و نتانیاهو در برنامه زنده تلویزیونی قلب تپنده انرژی هسته‌ای ایران را شهید فخری‌زاده می‌داند و نام وی را به صراحت به زبان می‌آورد اما در داخل کشور یک شخص ناشناخته بوده است.

وزیری اذعان داشت: این جای تأمل دارد که چگونه چنین فردی با چنین جایگاهی که تا قبل از حادثه ترور کسی وی را نمی‌شناخت را سرویس‌های امنیتی دشمنان نظام به خوبی می‌شناسند و نقشه ترور وی را می‌کشند.

این استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه داد: رژیم صیونیستی به صراحت اعلام می‌کند که ضربه‌زدن به بخش هسته‌ای ایران باید هدف اصلی فعالیت‌های ضدایرانی ما باشد و مطمئناً ایران در مقابل این ضربات پاسخی نمی‌دهد.

وزیری یادآور شد: اسرائیلی‌ها وقتی در زمان‌های مختلف به کشوری مانند ایران با اجرای برنامه‌هایی مانند ترور دانشمندان هسته‌ای حمله می‌کنند، می‌خواهند این پیام را به ما برسانند که اگر ما قدرت داشته باشیم همه با ما وارد مذاکره شده و هر کاری که بخواهیم در منطقه غرب آسیا انجام می‌دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج گفت: وقتی به برنامه‌ریزی اسرائیل نگاه کنیم، می‌بینیم همانطور که گفته بودند برنامه هسته‌ای ایران و حذف افراد توانمند در این حوزه را در دستور کار خود قرار داده‌اند و این نشان می‌دهد یک فضای خلاء برای دسترسی افراد خائن به کشور و در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه به اسرائیلی‌ها وجود دارد.

وزیری اظهار کرد: این حوادث حاصل درزکردن اطلاعات محرمانه‌ای است که در اختیار اسرائیلی‌ها قرار گرفته، اما سوال اینجاست که چه کسی و یا چه کسانی در این اتفاقات نقش دارند که اسرائیل به راحتی می‌تواند در کشور ما خرابکاری و ترور انجام دهد.

وی افزود: درست است که امروز اسرائیل، امریکا و نوچه‌های آنان در منطقه مانند عربستان از چنین اتفاقاتی خوشحال هستند اما این را فراموش کرده‌اند که با به شهادت رساندن دانشمندان ما برنامه هسته‌ای ایران دچار اخلال نشده و هدف اصلی متوقف نمی‌شود چرا که دانش هسته‌ای در ایران بومی‌سازی شده است.

این استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه داد: با تمام این تفاسیر در بحث ترور شهید فخری‌زاده تنها موضع دولت به ویژه شخص رئیس جمهور در شناسایی و برخورد با مسببان این حادثه قابل تأمل است که پاسخ این ترور را به زمان مناسب موکول کرده‌اند که این صبوری نمی‌تواند برای افکار عمومی جامعه ما پیامد مثبتی داشته باشد.

وزیری یادآور شد: دولت بر این فرض است که با پیروزی بایدن، بازگشت دولت آمریکا به برجام قریب‌الوقوع است و با بازگشت آمریکا به برجام نیز به‌شکل اتوماتیک همه مسایل جاری از جمله مسئله اقتصادی حل‌وفصل خواهد شد، بنابراین در این شرایط انجام مقابله به مثل در برابر این ترور، مانع بازگشت بایدن به برجام خواهد شد.

وی بیان کرد: آن‌چنان این فرض در آنها قوی است که تلاش کردند تا جایگاه درجه ‌اول شهید فخری‌زاده در توانایی هسته‌ای ایران را نیز کتمان و از او در این باره سلب هویت کنند تا راه بازگشت به ژانویه 2017 مسدود نشود، تا آنجا که این جریان، رسانه‌ها را مجبور کرد تا از جایگاه و هویت هسته‌ای شهید برای معرفی او استفاده نکنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج گفت: مگر تمام مسائل اقتصادی و مشکلات کشور ما به تحریم‌های امریکا باز می‌گردد که امروز منتظر بازگشت آنان به برجام هستیم و پاسخ به این سوال "نه" است چرا که بخشی از این مشکلات ناشی از بی‌مدیریتی و عدم توجه به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وزیری اظهار کرد: امروز حتی خود دولت هم به این نتیجه رسیده که بخش عمده‌ای از مشکلات و مسائل اقتصادی که کشور با آن مواجه است، ناشی از بی‌مدیریتی خود آنان است و همه به این موضوع اذعان دارند.

وی افزود: متاسفانه هر آنچه که در کشور ما در حوزه اقتدار اتفاق می‌افتد را به عنوان یک تهدید و هر آنچه که در نقطه مقابل علیه ما اتفاق می‌افتد را با صبر و تدبیر آرام جلوه می‌دهند.

این استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه داد: امروز دولت‌مردان دفاع از ارزش‌های انقلاب را منوط به رضایت دیگران می‌دانند و به دنبال این هستند که در مقابل آنچه که ممکن است ابزار نگرانی آنان را فراهم کنند، سکوت کنند و این رویه غیر قابل دفاع است.

وزیری یادآور شد: همین مسئله باعث می‌شود در مقابل این موضع دولت، مجلس شورای اسلامی روز گذشته به موقع وارد عمل شده و به افکار عمومی جهانیان هشدار بدهند که اگر شما در مقابل این عمل ترور ناجوانمردانه سکوت کنید ما ابزار مقابله و پاسخگویی به این عمل را خود داریم و از آن استفاده می‌کنیم.

وی بیان کرد: بحث اگر با به خاطر رویای بازگشت به برجام و رونق اقتصادی وعده داده شده بخواهیم از اقتدار، امنیت و حرمت نظام اسلامی ایران دفاع نکنیم، آیندگان ما را نخواهند بخشید.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج گفت: دولت‌مردان را به مشی انقلابی و رویه انقلابی دعوت می‌کنم، البته نباید رویه انقلابی را تندروی و عدم تعامل با دیگر کشورها توصیف کرد، بلکه رویه انقلابی یعنی شأن و جایگاه انقلاب و نظام اسلامی ایران و آنچه که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب فرموده‌اند، حفظ شود.

وی افزود: از این رو وظیفه نیروهای انقلابی است که مسیر درست را به دولت‌مردان نشان دهند و فرمایشان رهبری را آویزه گوش خود قرار دهند تا بتوانیم اقتدار جمهوری اسلامی ایران را دنیا نشان دهیم.

اخبار مرتبط

انهدام باند تروریستی توسط ناجا/ دستگیری اعضای اصلی در استان‌های جنوبی

ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم هستند

نامه خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس به ده‌نمکی

0 نظر

ارسال نظر

capcha