باند اخاذی از شهروندان گلستانی در فضای مجازی متلاشی شد

باند اخاذی از شهروندان گلستانی در فضای مجازی متلاشی شد

به گزارش سراج24، سرهنگ فرزاد تاجره اظهارکرد: در پی شکایت یکی از شهروندان گرگانی، مبنی بر تهدید و اخاذی از وی توسط عده ای ناشناس در فضای مجازی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: طی بررسی های مقدماتی مشخص شد، متهمان به صفحه شخصی شاکی در فضای مجازی دسترسی پیدا کرده و با تهدید به انتشار تصاویر و پیام های خصوصی وی، مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وجه نقد از شاکی درخواست کرده اند.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان، تصریح کرد: ماموران پلیس فتا استان پس از یکسری اقدامات تخصصی، در کمتر از ۲۴ ساعت به سرنخ هایی از متهمان رسیدند و سرانجام موفق شدند در عملیاتی هدفمند و غافلگیرانه، هر چهار نفر را دستگیر کنند.

تاجره با بیان اینکه متهمان سه زن و یک مرد بودند، خاطرنشان کرد: در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس، متهمان اقرار کردند که پس از آشنایی با شاکی در فضای مجازی و برقراری ارتباط دوستانه، از غفلت وی استفاده کرده و به اطلاعات شخصی اش دسترسی پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه شاکی در فضای مجازی تصاویر، پیام ها و اطلاعات شخصی خود را نگهداری کرده بود، گفت: متهمان در ادامه اعترافاتشان اعلام داشتند، پس از اطلاع از اینکه شاکی اوضاع اقتصادی خوبی دارد، به طمع دریافت مبلغی هنگفت، وی را تهدید کردند که قبل از رسیدن به هدف خود، توسط پلیس دستگیر شدند.

تاجره در پایان با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی، گفت: شهروندان به هیچ وجه در فضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکرده و از نگهداری اطلاعات شخصی بر روی تلفن های همراه خودداری کنند.

اخبار مرتبط

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

دستورالعمل ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی ابلاغ شد

رفتار شهید بابایی با نگهبانی که مانع ورودش به فرودگاه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha