امر به معروف نیازمند کارهای پژوهشی است

 امر به معروف نیازمند کارهای پژوهشی است

به گزارش سراج24، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح دوشنبه در مراسم «امضای توافقنامه همکاری در امور حمایتی و قضائی آمرین به معروف و ناهیان از منکر» با بیان اینکه انجام فرایض دینی در بستر سالم و در سایه امر به معروف است، بیان کرد: در تعالیم دینی آمده است که قلم علما از خون شهدا بالاتر است زیرا شهدا به خاطر قلم علما و هدایت مردم به میدان می‌روند.

وی با بیان اینکه جایگاه افراد فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است، اضافه کرد: بسیاری از منکرات جامعه ریشه در بی توجهی و کار نکردن در این حوزه دارد و بزرگترین منکراتی که در جامعه ما وجود دارد، ناشکری است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه اگر جامعه‌ای ناشکری کند عذاب نازل می‌شود، تصریح کرد: ایران از همه نظر ثروتمند است اما عده‌ای سرمایه دار پول خود را در مسیر منکرات استفاده می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه کسی که در مسیر محو منکر حرکت می‌کند مقام بالایی دارد، اظهار کرد: مسیحیت و وهابیون برای ترویج عقاید خود هزینه‌های زیادی می‌کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه یکی از بزرگترین اهداف راه اندازی ستاد امر به معروف است، افزود: دامنه و گستره امر به معروف وسیع است و همه بخش‌ها و دستگاه‌ها نیازمند نظارت هستند.

وی با تاکید بر ضرورت انجام کار پژوهشی در حوزه امر به معروف، ادامه داد: عملیاتی کردن امر به معروف مهم است و مردم باید نتیجه آن را در عمل ببینند و این توافقنامه امر خوبی است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه بنا است از آمران به معروف حمایت شود، عنوان کرد: بنای امر به معروف بر التهاب آفرینی نیست بلکه ایجاد امید و امنیت توسعه دار و پایدار است.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: برای اجرای این تواقفنامه نیازمند همکاری و مشارکت همگان هستیم تا جامعه‌ای به دور از فساد و هنجارشکنی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

توزیع ۷۰ تن گوشت و بیش از ۶۰۰ هزار پرس غذای گرم درنقاط مختلف کشور

چشمه‌های ناب اثر حجت‌الاسلام محمدجواد رودگر منتشر شد

مراقب باشیم فتنه گران ویروس بی بصیرتی را به جامعه تزریق نکنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha