چین ترور شهید فخری‌زاده را «بی‌شرمانه» و «وحشیانه» توصیف کرد

چین ترور شهید فخری‌زاده را «بی‌شرمانه» و «وحشیانه» توصیف کرد

به گزارش سراج24، «هو شیجین» سردبیر روزنامه «گلوبال تایمز» چین در یادداشتی ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای ایران را محکوم کرد.

شیجین در یادداشت خود درباره این ترور نوشت: «کشورهای غربی در برابر این اقدام وحشیانه و بی‌شرمانه ساکت مانده‌اند. تصور کنید اگر یک دانشمند برجسته در آمریکا یا انگلیس ترور می‌شد چه سونامی از محکوم کردن علنی آن به راه می‌افتاد».

وی افزود: «در ماه ژانویه، نیروهای آمریکایی قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را کشتند. اکنون فخری‌زاده ترور شده است و ایران باور دارد اسرائیل مسئول آن است».

این روزنامه‌نگار چینی در ادامه می‌نویسد: «آیا دوباره یک جعبه پاندروا (منشأ بد یمنی و مصیبت) باز شده است؟ آیا جهان به عصر استفاده از تروریسم برای دستیابی به منافع ملی عمده باز خواهد گشت؟ چنین پسرفتی نفرت‌انگیز است و هیچکس از آن پیروز خارج نخواهد شد».

به گزارش فارس، شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر روز جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به خودرو حامل وی به شهادت رسید.

روز گذشته نیز وزرای خارجه قطر، سوریه و رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در تماس تلفنی با ظریف این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

وزرای خارجه ونزوئلا، کوبا و همچنین آفریقای جنوبی نیز در اظهاراتی ترور دانشمند برجسته ایرانی را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

سرکرده کنونی داعش، در گذشته خبرچین آمریکا در عراق بود

توافق همکاری ایران و چین تحریم های آمریکا را خواهد شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha