اقدامات تروریستی نشان از کوته‌بینی دشمنان است

اقدامات تروریستی نشان از کوته‌بینی دشمنان است

به گزارش سراج24، نهادها و مسئولان مختلف استان سمنان در پی ترور دانشمند هسته‌ای ایران، شهید فخری زاده به دست دشمنان و خودفروختگان کوردل، با ارسال پیام‌های مختلفی یاد و خاطر این فرد خدوم را گرامی داشته و بر دشمنی کوردلانه دشمنان و استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل علیه ملت ایران تاکید کردند.

محکومیت یک جنابت

در پیام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان به مناسبت ترور دانشمند شهید محسن فخری زاده (ره) آمده است: با شهادت دانشمند فرزانه محسن فخری زاده عزیز، بار دیگر جهانیان یک حرکت تروریستی و ناجوانمردانه، کوردلانه و نابخردانه دیگر را با محوریت استکبار جهانی و صهیونیست خبیث به چشم دیدند. در این حادثه تروریستی، یکی از دانشمندان برجسته و یکی از خادمان علمی و فناوری نظام مقدس جمهوری اسلامی، توسط ایادی استکبار جهانی، در خون خود غلتید و همچون سایر یاران شهیدش به لقا الله پیوست.

در این پیام آمده است: دشمنان کوردل و متحجر، نمی‌دانند که با شهادت فرزندان این ملت، درخت انقلاب هر چه بیشتر آبیاری گردیده و بر هر شاخه‌های آن، جوانان شهادت طلب و انقلابی بی شماری، به ثمر خواهد نشست. ملت قهرمان و مجاهد ایران در طول سال‌های گذشته، ثابت کرد که اینگونه اقدامات تروریستی، هیچ خللی در اراده راسخ و زبرالحدید آنان ایجاد نخواهد کرد و همچون همیشه، سربلند و پرشکوه، دست از آرمان‌های استکبارستیز و ضدیت با رژیم کودک کش و منحوس صهیونیستی، بر نخواهد داشت و عکس العمل قاطع و کوبنده خود را د ر فرصت مقتضی و عاجل، نشان خواهد داد.

در این پیام می‌خوانیم: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان ضمن محکوم کردن این ترور ناجوانمردانه، شهادت دانشمند تراز انقلاب اسلامی را که در آستانه سالگرد شهادت دانشمند هسته‌ای شهید شهریاری، توسط ایادی مزدور صهیونیستی و حمایت نظام سلطه انجام پذیرفت به ساحت مقدس حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، امت حزب الله و خانواده عزیز ایشان، تسلیت و تعزیت عرض و اعلام می‌دارد که در جهت تحقق گام دوم انقلاب پیوسته مجاهدت کرده و در دفاع از آرمان شهیدان و ایثارگران تا رفع سیطره حاکمیت طاغوت از جهان، از پای نخواهد ایستاد.

دشمنی ناجوانمردانه

در پیام فرمانده سپاه استان سمنان نیز به مناسبت این واقعه آمده است: دشمنان ناجوانمرد ایران اسلامی، یک بار دیگر در اوج ذلت، خون یکی دیگر از فرزندان عزیز انقلاب اسلامی ایران را به ناحق ریختند تا ثابت کنند دشمنی آنان با ملت بزرگ ایران تمامی نداشته و حاضرند برای این دشمنی دست به هر جنایتی بزنند. بدون شک دست پلید رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی در ترور ناجوانمردانه و کوردلانه دانشمند عزیز هسته‌ای کشورمان، شهید دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مشهود است و بار دیگر برای افکار عمومی و وجدان‌های بیدار جهان، چهره پلید و جانی رژیم سفاک صهیونیستی را آشکار کرد.

سردار حمید دامغانی نوشت: دشمنان قسم خورده ایران اسلامی به گمان باطل خود با ترور نخبگان کشور عزیزمان قصد دارند تا ملت بزرگ ایران را از راه عزت خود منحرف کند؛ اما غافل از اینکه این اقدامات ناجوانمردانه و جنایت کارانه، نه تنها هیچ تأثیری بر عزم و اراده ملت بزرگ ایران در مسیر پیشرفت و عزت ندارد؛ بلکه به آنان برای تسریع در رسیدن به اهداف بلندشان انگیزه مضاعف می‌دهد.
آینده ثابت خواهد کرد که با شهادت شهید فخری زاده عزیز، هزاران محسن فخری زاده در گلستان انقلاب اسلامی روییده و راه آن شهید والامقام را ادامه خواهند داد.

وی در این پیام تاکید کرد: بی‌شک جمهوری اسلامی ایران در زمان مناسب و با قاطعیت، عاملان و آمران این جنایت ددمنشانه را مجازات خواهد کرد و این مجازات چندان هم دیری نمی‌پاید. اینجانب ضمن عرض تبریک و تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و خانواده گرامی ایشان، از خداوند متعال علو درجات و رحمت را برای این شهید سرافراز مسئلت دارم.

مدعیان دروغین حقوق بشر

استاندار سمنان نیز در پیامی نوشت: شنیدن خبر هولناک ترور شهید محسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و یکی از دانشمندان هسته‌ای ایران، آن‌هم در آستانه‌ی سالگرد شهادت دیگر شهید هسته‌ای کشور، شهید شهریاری، بار دیگر قلب مردم مؤمن، نجیب و انقلابی ایران و سایر ملت‌های آزاده و حق طلب را به درد آورد چهره واقعی مدعیان دروغین حقوق بشر را بیش از پیش آشکار ساخت.

علی رضا آشناگر تاکید کرد: اینجانب ضمن محکوم نمودن این جنایت وقیح، شهادت این سردار دانش و علم و مدیر ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری و به رئیس محترم دولت تدبیر و امید و نیز به هم رزمانش در وزارت دفاع و سایر نیروهای مسلح و به اندیشمندان و پژوهشگران کشور و عموم مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض نموده برای آن شهید والامقام، علو درجات و برای همسر و فرزندان عزیزش صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم. بی تردید خون پاک و مطهر این شهید همچون چشمه‌ای زاینده خواهد جوشید و راه پر افتخار و پر عظمت این شهید گرامی توسط شاگردان و هم رزمان دیگرش پر صلابت تر از گذشته طی خواهد شد

تلاش مذبوحانه دشمنان

حجت‌الاسلام نطنزی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر استان سمنان نیز در پیامی ضمن محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای ایران نوشت: بار دیگر دشمنان قسم خورده انقلاب کورکورانه دستان خودرایه خون مردی بزرگ و خستگی ناپذیر، استاد فرهیخته و دانشمند هسته‌ای ایران شهید دکتر محسن فخری زاده آلودند. کوردلان بدانند خون شهید آغاز رویش سروهای سترگ و به پا خواستن جوان‌های انقلابی در عرصه علم و دانش است. ما ضمن محکوم کردن این اقدام مذبوحانه، باخون شهید عزیز و سرفراز پیمان می‌بندیم تا پای جان از انقلاب و ارزش‌های آن دفاع نموده و به دشمنان کینه‌توز هشدار می‌دهیم که منتظر انتقام سخت فرزندان انقلاب باشند.

مدیرعامل هلال احمر استان سمنان نیز در پیامی نوشت: باز هم پنجه خصم دون از چنگال خبیث‌ترین عناصر عالم، صهیونیست‌های جنایتکار بیرون آمد و با شهادت دانشمند شهید حاج محسن فخری زاده ثلمه ای عمیق بر قلب امت اسلام فرود آمد. هرچند ضایعه فقدان این مدیر برجسته، دانشمند فرهیخته، توانمند، غیور، مؤمن و ولایتمدار که با عزم و اراده بی‌نظیر مسیر پیشرفت علمی را مدیریت می‌کرد، ملت ایران اسلامی را داغدار و عزادار نمود، اما مسیر بالندگی و سربلندی کشور به پشتوانه نیروهای مؤمن متعهد، مخلص، صادق و پرتلاش ادامه خواهد یافت.

مظفر محمد خانی تاکید کرد: شهادت این دانشمند مجاهد، فداکار و مدیر مؤمن، توانمند و لایق در صنعت دفاعی کشور را به محضر حضرت، ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، جامعه علمی و دانشگاهی، امت و ملت قدرشناس ایران تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند منان برای روح شهید والامقام و عالیقدر آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای خانواده معزز، بستگان و ملت شریف و امت اسلامی صبر و شکیبایی خواستارم.

پشتیبانی ملت از ولایت فقیه

حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز همزمان با شهادت محسن فخری زاده از شهدای دانشمند کشور به دست مزدوران کوردل، پیامی صادر و در آن تاکید کرد: ملت سرافراز ایران اسلامی و استان سمنان با خط سرخ خون حسین (ع) بیگانه نیستند و شهادت طلبی یکی از ویژگی‌های بارز مردم انقلابی ایران اسلامی است که با اراده‌ای استوار ۴۰ سال انقلاب شأن را سرپا نگه داشته‌اند.

شکری در این پیام با اشاره به تداوم دشمنی و عداوت استکبار گران، نوشت: خباثت و کینه‌ای که دشمنان ما از ملت سرافراز ایران اسلامی که بزرگترین جرمشان انتخاب سبک زندگی اسلامی و ایرانی و اراده ملت در برابر طاغوتیان است، به دل دارند همیشگی است و لذا هرگز دست از دشمنی بر نخواهند داشت زیرا پیشرفت‌های ایران اسلامی در اوج تحریم‌ها و مشکلات، خاری در چشم آنان است.

وی در بخشی از این پیام با بیان اینکه ملت ایران اسلامی پشتیبان ولایت فقیه و خواهان انتقام سخت هستند و از شهادت نه تنها هراسی نداشته بلکه آن را به آغوش می‌کشند زیرا فرزندانی مانند حاج قاسم سلیمانی از این آب و خاک سر برآورده است، می‌نویسد: خون شهید جریان ساز است و بار ریختن آن بر زمین ده‌ها لاله دیگر می دمد و این جریان سازی همان موضوعی است که دشمنان زبون از آن غافل هستند، اینان به خیال خام خود با ریختن خون شهیدان، ملت ما را از راهی که می‌روند باز می‌دارند در حالی که اشتباه بزرگشان همین جا است این خون‌های جریان ساز به ایجاد جریانات دیگر توسط جوانان انقلابی و بسیجی ما منجر خواهد شد که گریبان دشمنان را خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

برگزاری نشست «شهید سلیمانی، سردار مقاومت، صلح و اتحاد امت اسلامی» در تهران

دیدگاه امام خمینی (ره) درباره حقوق بشر چه بوده است؟

تشییع پیکر ۲۶ شهید همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)

0 نظر

ارسال نظر

capcha