در گفت‌وگو با «سراج24» مطرح شد؛

40 روز آینده بسیار حساس است

40 روز آینده بسیار حساس است

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با سراج24 اظهار کرد: با ترور دردناک دانشمند بزرگ ایرانی شهید محسن فخری‌زاده ثابت شد که جهان تابع هیچ قانون و رابطه بین‌المللی نیست و قانون جنگل بر روابط بین‌الملل حاکم است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با حاشیه امن خود با پشتیبانی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی به هر جنایتی دست می‌زند و ترور شهید فخری‌زاده نتیجه همکاری آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی حکومت‌های عربی است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا، نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و بن سلمان ولیعهد عربستان با اجازه رئیس‌جمهور آمریکا این عملیات را علیه دانشمند بزرگ ایرانی انجام دادند، فراموش نکنیم موساد و سیا با کمک مالی رژیم‌های عرب به این اقدام دست زدند.

*انتقام از رژیم صهیونیستی در زمان و مکان مناسب گرفته شود

وی با بیان اینکه مطالبه مردم فشار حداکثری به اروپا و تضمین‌کننده برجام است، افزود: مقامات کشورمان باید علیه جنایات رژیم صهیونیستی در محافل بین‌المللی طرح دعوا کند، ضمن اینکه مسئله انتقام از آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌خاطر ترور دردناک دو سردار بزرگ و مهم شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همچنین شهید محسن فخری‌زاده در دستور کار قرار گیرد.

هانی‌زاده با اشاره به اینکه الان شاید شرایط به گونه‌ای نیست که ایران به یک عمل شتاب‌زده دست بزند، عنوان کرد: 40 روز دیگر از حاکمیت ترامپ بر کاخ سفید باقی مانده و ترامپ سعی می‌کند با بحران‌سازی در شطرنج منطقه را بر هم بزند تا برای مدت بیشتری در کاخ سفید باقی بماند لذا هوشمندی ایران باعث خواهد شد که طرح‌های توطئه‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی خنثی شود اما انتقام باید در دستور کار قرار گیرد و این انتقام در زمان و مکان مناسب از رژیم صهیونیستی گرفته شود.

*تحمیل جنگ فرسایشی علیه رژیم صهیونیستی در دستور کار باشد

وی با تأکید بر اینکه ایران باید راهبرد خود را تغییر دهد و از حالت تدافعی و استفاده از ابزارهای دیپلماتیک خارج و شیوه تهاجمی را در دستور کار خود قرار دهد، تشریح کرد: اسرائیل رژیمی نیست که با بخواهد رفتارهای دیپلماتیک دست از جنایت بردارد. به نظر می‌رسد ایران باید مسئله جدی‌تری را دنبال کند و آن تقابل با رژیم صهیونیستی و استفاده از همه ابزارهای لازم برای تقابل با این رژیم است و یک نوع جنگ فرسایشی را علیه این رژیم تحمیل کند.

*بعد از ترور مطالبه مردم عدم مذاکره با آمریکاست

این کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: پس از این ترور مطالبات مردم این خواهد بود مذاکره با آمریکا حتی در بایدن از دستور کار دولت خارج شود.

وی با اشاره به اینکه در سیاست کلان فرقی میان بایدن و ترامپ وجود ندارد، افزود: همه رهبران آمریکا اعم از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات مسئله امنیت پایدار رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آمریکا را در اولویت قرار دادند. ترورهایی که در گذشته صورت گرفته با اجازه مستقیم آمریکا و توسط اسرائیل انجام شده و حتی ممکن است در دوران جو بایدن فشارهای بیشتری بر ایران اعمال شود بنابراین ارتباط اقتصاد ایران و مشکلات داخلی ایران به آمریکا و اینکه جوبایدن معجزه خواهد کرد نوعی ساده‌اندیشی است.

هانی‌زاده یادآور شد: نشست مثلث شوم بن سلمان، بنیامین نتانیاهو و مایکو در عربستان رمز عملیات بود و همان جا ترامپ اجازه داد که این عملیات علیه شهید محسن فخری‌زاده دانشمند بزرگ ایران انجام شود، از این دست ترورها در آینده در محور مقاومت حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق، سوریه و یمن علیه رهبران جهادی و مبارز صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: 40 روز آینده رژیم صهیونیستی با کمک هم‌پیمانان خود نهایت عملیات، ترورها و بحران‌سازی‌ها را انجام خواهد داد همچنان که در طول هفته‌های اخیر رژیم صهیونیستی به مراکز مدافع حرم در سوریه حمله کرد.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اینکه در طول 40 روز آینده ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد، بیان کرد: محور مقاومت به خصوص رهبران حزب‌الله و رهبران حشدالشعبی به هوش باشند در طول این 40 روز از مسئولین بلندپایه خود به شدت حفاظت کنند تا اسرائیل موفق به ترور شخصیت‌های مهم در حوزه محور مقاومت نشود.

 

اخبار مرتبط

تجمع معترضان ضد آمریکایی مقابل سازمان ملل

پاسخ سخت سپاه به تروریست‌ها در شمال عراق

مقاومت: اسرائیل را مجبور به پذیرش خواسته‌های ملت فلسطین خواهیم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha