واکنش مداحان و منبری‌ها به ترور شهید فخری‌زاده

واکنش مداحان و منبری‌ها به ترور شهید فخری‌زاده

به گزارش سراج24، عصر روز گذشته ۷  آذرماه، محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته هسته‌ای کشور و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع توسط دشمنان و گروه‌های تروریستی به شهادت رسید. مداحان، منبری‌ها، هیأت‌های مذهبی و مجامع مداحی کشور در پیام‌هایی با تسلیت این شهادت، این اقدام را محکوم کردند.

بالاخره جمعه‌‌ای زمینه‌سازان ترور رسوا می‌شوند

حجت‌الاسلام پناهیان در توئیتی نوشت: «اخیرا زمینه‌سازان ظهور جمعه‌ها به شهادت می‌رسند و زمینه‌سازان ترور همچنان دم از مذاکرده می‌زنند. بلاخره یک جمعه‌ای خواهد آمد که زمینه‌سازان ترور رسوا شوند.»

واکنش مطیعی به ترور دانشمند کشورمان

میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) نیز در توئیتی با بازنشر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ترور دانشمندان به نوعی دانشجویان را خطاب قرار داد. او نوشت: «حالا در همین قضیه‌ این ترورها، من عقیده‌ام این است که بچه‌های تشکل‌های دانشجوئی در این قضیه کوتاه آمدند؛ یعنی کم‌عملی نشان دادند. باید این قضیه را بزرگ می‌کردید. البته نه اینکه بزرگ کنید - چون خودش بزرگ است - همان جور که هست، منعکس می‌کردید. ما حتّی ندیدیم تشکل‌های ما پوستر این شهدا را هم چاپ کنند، منتشر کنند، پخش کنند، یادمان اینها را نگه دارند. نه، این موضوع اصلاً نباید فراموش شود؛ این کار کوچکی نیست./ بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از دانشجویان/ ۱۹ مرداد ۱۳۹۰»

او همچنین در توئیت دیگری به زبان عربی نوشت: «ترقبوا الرد ... فساعة الصفر للانتقام لذماء الشهید محسن فخری‌زاده قریبة/ منتظر باش! ساعت صفر انتقام در پیش است»

مهدی رسولی: ترور دانشمندمان عره‌ای بر تکبیر فتح‌الفتوح اسلامی در برابر یهود است 

مهدی رسولی و هیأت ثارالله زنجان نیز در پیامی گفتند: «ترور کار بزدلانی است که در میدان نبرد از نعره تکبیرهای ما می‌ترسند و می‌لرزند، ترور کار ترسوهایی که برای خود قدرت پوشالی می‌سازند و ترور سهم کسانی است که ایستاده می‌میرند و تن به موت در بستر آمال و آسایش نمی‌دهند بلکه همیشه برای تحول در تاریخ حرکت کننده و حرکت دهنده‌ هستند، ترور دانشمند شهید محسن فخرزاده نعره‌ای بر تکبیر فتح‌الفتوح اسلامی در برابر یهود صهیونیسم و شیطان بزرگ است. شهادت «سلیمانیِ هسته‌ای ایران» و «پدر صنعت هسته‌ای» دانشمند شهید محسن فخری‌زاده در سالگرد شهادت دانشمند هسته‌ای مجید شهریاری آیه و نشانه‌ای از تحول در سرنوشت تاریخ است که بدون این انسان‌های بزرگ سرنوشت تاریخ مختوم می‌ماند.

پیام خانه مداحان اهل بیت (ع)

خانه مداحان اهل بیت (ع) نیز درپیامی این ترور را مجکوم کرد و نوشت: «‏ترور واژه‌ای ناجوانمردانه و محکوم/ روز جمعه باید تبریک و تسلیت گفت به پیشگاه امام زمان (عج) و رهبر عزیزمان

 جرعه‌ای از جام پر شهد و شیرین شهادت این بار نصیب مردی از ملک سلیمانی‌ها گردید تا  دنیا بداند ما ملت امام حسینیم و ما از مرگ نمی‌هراسیم. بار دیگر نامی در دفتر شهدا ثبت شد بنام دکتر محسن فخری زاده جرم‌اش این بود خود کفایی این سرزمین را می‌خواستند و روز شب برای سربلندی وعزت ایران اسلامی تلاش می‌کردند. دانشمند ارزشمند کشور عزیزمان میهمان سفره کریمانه سالار شهیدان  شدند. شهادت به ایشان تبریک و به دوستان تسلیت»

واکنش صریح حامد کاشانی به ترور

حجت‌الاسلام حامد کاشانی در این خصوص دو توئیت منتشر کرد. او ابتدا نوشت: «وقتی انتقام سخت نگیری، از شما به سختی بازخواهی می‌کنند و داغ دیگری روی جگرت می‌گذارند. ننگ بر زبونی و نفرین بردنیا خواهی»

سپس در توئیت دیگری نوشت: «چه سعادتی بالاتر از این که موهایت را با مجاهدت در راه خدا سپید کنی و پس از عمری خدمت به امام زمان ارواحنا فداه، محاسنت را با خونت خضاب نمایی.
امروز خیلی به شهید فخری‌زاده غبطه خوردم.خداوند او را با امیرالمومنین سلام الله علیه محشور فرماید.
و از طرفی متاسفم که در انتقام سخت تعلل کردیم و امروز باز جگرمان سوخت. دشمنمان گستاخ‌تر شد.
شهدا وظیفه خود را درست انجام داده‌اند.خدا کند ما هم به وظیفه خود درست عمل کنیم»

 علی‌اکبر رائفی پور: فخری‌زاده واکسن کرونا را تا محرله تست انسانی پیش برده بود

همزمانی ترور سردار محسن فخری‌زاده با سالگرد ترور شهید شهریاری و‌ نیز معاوضه ایرانیان زندانی در تایلند به اتهام اقدام برای ترور سفیر اسرائیل در این کشور حامل پیام مهمی است در ضمن باید بدانید فخری‌زاده اخیرا واکسن ایرانی کرونا را تا مرحله تست انسانی پیش برده بود.

پیام تسلیت حجت‌الاسلام خسروپناه

حجت‌الاسلام خسروپناه نیز در پیامی اینگونه نوشت: 
«الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

آسمانی شدن برادرم و دوست عزیزم دانشمند مجاهد فی سبیل الله شهید حاج محسن فخری‌زاده را به مقام معظم رهبری و خانواده محترمشان و دوستان و همکاران و شاگردانش و مردم شهید پرور ایران تسلیت عرض می‌کنم.

حاج محسن انسانی فکور، عالم، خلیق، صبور، متین، متواضع، پارسا و دارای منش عرفانی بود که عمر شریفش را در جبهه‌های جنگ و فعالیت‌های علمی و هسته‌ای و موشکی و تولید کیت کرونا و واکسن و نوآوری های دیگر و نیز جهاد با نفس گذراند.

وی معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه امام حسین علیه‌السلام و جزو پنج ایرانی لیست پانصد نفره قدرتمندترین افراد جهان در نشریه فارن پالیسی و دانشمند ارشد وزارت دفاع و لجستیک نیروهای مسلح بود که امروز ملکوتی شد. 

شهید فخری زاده که با نام آقای محسنی معروف بود، پدر برنامه هسته‌ای ایران در رسانه‌های غربی شناخته می‌شد. 
موساد بارها پس از شناسایی وی از طریق سازمان‌های بین‌المللی، نقشه ترور او را کشیده و ناکام مانده بود و با دستیابی به امور هسته‌ای ایران، موقعیت فکری و مدیریتی حاج محسن برای صهیونیست‌ها آشکارتر شد و در نهایت امروز او را به شهادت رساندند.

این مسکین، سال‌ها توفیق همنشینی با این شهید بزرگوار را داشت و مباحثه‌هایی درباره فلسفه فیزیک در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع برگزار گردید. وی با تبیین مباحث فلسفه فیزیک از دیدگاه متفکران غربی و اسلامی و وجوه اشتراک و افتراق ماده فلسفی و ماده فیزیکی روشنگری می‌کرد.

حاج محسن عزیز دانشمند نظریه پرداز و معتقد بود: فیزیک معاصر در حد مرزی علم حرکت می‌کند و آزمایش نشان می‌دهد که گاهی ذره با اثرش هست و گاهی ذره نیست ولی اثرش هست و لذا باید از فیزیک ذرات و ارتباط ذره با ذره به فیزیک امواج شیفت داد. ذرات می توانند از طریق امواج تبادل اطلاعات کنند.

شهید حاج محسن در کنار برجستگی انکارناپذیر در حوزه‌های دانش فیزیک و مهندسی هسته‌ای و فناوری‌های دفاعی و مدیریت کارآمد و مجاهدانه در عرصه‌ی اجرایی، از سطح بالای دانش و ژرف‌اندیشی فلسفی برخوردار بودند و به حکمت متعالیه هم از ابعاد عقلانی و هم از ابعاد عرفانی عشق و ایمان داشتند.

شهادت این جهادگر عرصه علم و فناوری برای ما ضایعه ای جبران ناپذیر و برای خودش تعالی ملکوتی به شمار می آید.
دردمندانه میگویم چرا موساد در این سالها توانست تک تک مجاهدان علمی کشور را ترور کنند و سپس متولیان به عرض تسلیت بسنده کنند.

هنوز داغ شهادت حاج قاسم در دلمان هست که خبر شهادت حاج محسن را شنیدیم. 
امیدوارم هر چه زودتر انتقام سختی در قبال شهادت این شهید بزرگوار گرفته شود.

حاج محسن شهادتت مبارک و رضوان و‌ جنت الهی و ضیافت علوی نصیبتان باد. طوبی له و حسن مآب
حاج محسن عزیزم سلام جاماندگان شهادت را به حاج قاسم برسان.»

واکنش حسین طاهری به ترور شهید فخری زاده

حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) نیز با انتشار توئیتی نوشت: «دقیقاً در تاریخ شهادت شهید شهریاری، شهید فخری‌زاده را به شهادت رساندند که تنها دلیل این تقارن، نشان دهنده وحشت دشمن از تفکر و قدرت مشترک این دو شهید انقلاب است.
حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود.

به نظر من هنوز دشمن یا نتوانسته حقیقت این کلام را بفهمد یا خودش را به خواب زده

اخبار مرتبط

زندگینامه شهید مصطفی احمدی روشن

حال و هوای رندانه یک عملیات تروریستی در «نفوذی»

وقتی ضدانقلاب، عضو یک سازمان تروریستی را معلم ساده می‌نامد

0 نظر

ارسال نظر

capcha