منتخبین جشنواره فیلم مقاومت در شهرکرد تجلیل شدند

منتخبین جشنواره فیلم مقاومت در شهرکرد تجلیل شدند

به گزارش سراج24، جمال‌الدین خدابخشی در اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که ظهر امروز برگزار شد، گفت: طبق جلسات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده اختتامیه مفصل و با شکوهی با چندین زمان پیشنهادی تدارک دیده شده بود اما به دلیل شرایط کرونایی تاریخ‌های اعلام شده تغییر و با در نظر گرفتن  شرایط قرمز استان در وضعیت کرونا این جلسه با محدودیت‌های خاص برگزار شد.

راه‌یابی ۵۰ اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بخش فیلم‌سازان بسیجی استان

دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بخش فیلم‌سازان بسیجی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این جشنواره دارای ۶ بخش فیلم بلند، فیلم کوتاه، نماهنگ، مستند، فیلمنامه و پویانمایی برگزار شد، ادامه داد: متاسفانه در دو بخش فیلم بلند و پویانمایی آثار ارسالی در استان به حد نساب نرسید و تنها ۵۰ اثر در چهار بخش دیگر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

خدابخشی با بیان اینکه بخش فیلمسازان استانی اولین سال است که در این جشنواره برگزار می‌شود، بیان کرد: به علت اضافه شدن این بخش به جشنواره زمان کوتاهی برای ارسال آثار باقی ماند اما با همت سازمان بسیج هنرمندان و کمک ادارات دیگر از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان انجام و آثار خوبی به دبیرخانه ارسال شد.

آثار برگزیده در چهار بخش شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت استان با بیان اینکه در هر بخش سه اثر نامزد و یک اثر برگزیده شد، گفت: فیلم «دا» از فرشاد صالحی، فیلم «در خانه بمانیم» از داود قدسی و فیلم «میرا» از امیرحسین ریاحی نامزدهای بخش فیلم کوتاه و فیلم دا برگزیده این بخش می‌باشند.

خدابخشی گفت: همچنین آثار «انتقام سخت» از عقیل عباسی، «حریم حرم» از سید جمال میرجعفری، «صبح انتظار» از محمدغفاری، «کاروان نیمه شعبان» از سید مرتضی حسینی در بخش نماهنگ برگزیده و نماهنگ انتقام سخت به عنوان اثر برگزیده این بخش اعلام شد.

وی افزود: آثار  «به آن قاب سوگند» به کارگردانی فرزاد زمانی، « آوای دستان» به کارگردانی یزدان کیانی، «عبور از اروند» به کارگردانی سیدامیر موسویان نامزدهای بخش مستند و فیلم به آن قاب سوگند اثر برتر این بخش اعلام شد.

دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت استان به آثار برگزیده در بخش فیلم‌نامه اشاره کرد و گفت: فیلم‌نامه «نشانی» از سید مرتضی حسینی، فیلم‌نامه «دزدان غیردریایی» از امیرحسین ریاحی و فیلم‌نامه«مرز» از هاجر آقایی آثار برگزیده در بخش فیلم‌نامه نویسی و اثر مرز نیز به عنوان اثر برگزیده معرفی و تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نشست خبری جشنواره بین‌المللی شعر فجر برگزار می‌شود

برنامه های روز ششم جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد

جشنواره فیلم مقاومت می‌تواند در مسائل منطقه نقش‌آفرینی کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha