اعلام ویژه برنامه‌های سالروز رحلت حضرت معصومه(س)

اعلام ویژه برنامه‌های سالروز رحلت حضرت معصومه(س)

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی به برنامه‌های این آستان مقدس در سالروز رحلت شهادت گونه کریمه اهل‌بیت(س) اشاره و اظهار کرد: امسال این برنامه‌ها به علت شیوع کرونا به صورت رسانه‌ای برگزار می‌شود و حضور مردم را در این مراسم‌ها نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: برنامه‌های سالروز رحلت شهادت‌گونه حضرت، با تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها در ساعت ۱۶ عصر روز قبل از شهادت چهارشنبه پنجم آذرماه شروع می‌شود که این ویژه برنامه از شبکه‌های قرآن، افق و نور به صورت زنده پخش خواهد شد.

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها گفت: در شب رحلت شهادت‌گونه حضرت مراسمی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد و مداحی مهدی سلحشور بدون حضور زائران در حرم مطهر برگزار و از شبکه‌های قرآن و قم منعکس خواهد شد و همچنین دعای فرج و استغاثه مردم ایران در آن شب از شبکه‌های سراسری و فضاهای مجازی رأس ساعت ۲۰.۵۵ دقیقه با نوای سیدرضا نریمانی از حرم مطهر کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها منعکس خواهد شد.

وی افزود: همچنین در شب رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها شبکه افق با برنامه «تکیه» در ساعت ۲۱ از مسجد طباطبایی حرم مطهر، شبکه قرآن با برنامه «محفل انس با قرآن کریم» در ساعت ۲۱ از شبستان امام خمینی(ره)، شبکه دو با برنامه «به تو از دور سلام» در ساعت ۲۳:۳۰ از مسجد طباطبایی به صورت زنده و با حضور کارشناسان برنامه‌های خود را دنبال خواهند کرد.

احمدی ادامه داد: در روز رحلت نیز مراسم عزاداری در صحن‌های حرم مطهر کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها با سخنرانی حجج اسلام خورشیدی، انواری و میردامادیان و مداحی سیدمحسن بنی فاطمی از شبکه‌های استانی پخش خواهد شد.

معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت اضافه کرد: همچنین در سالروز رحلت برنامه «معصومانه» ویژه بانوان از شبکه دو سیما از ساعت ۱۲:۱۵ از مسجد طباطبایی حرم مطهر به روی آنتی می‌رود و شبکه شما از ساعت ۱۲ الی ۱۳ ویژه برنامه رحلت را با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی از رواق بالاسر منعکس خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه سمت خدا از شبکه سه سیما در ساعت ۱۳ روز رحلت از رواق بالاسر حرم مطهر گفت: محفل عزاداری آذری زبان‌ها که همه ساله در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها برگزار می شد امسال نیز بدون حضور مردم در شبستان امام خمینی(ره) برگزار و ساعت ۱۵.۳۰ دقیقه از پنج شبکه استانی آذری زبان پخش خواهد شد.

احمدی بیان کرد: آیین معنوی شمع‌گردانی خادمان حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها نیز در روز رحلت بانوی کرامت از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ با سخنرانی حجت‌الاسلام حامد کاشانی در رواق بالاسر برگزار و از شبکه‌های قران و قم به صورت زنده منعکس می‌شود.

وی ادامه داد: روز بعد از رحلت حضرت معصومه سلام‌الله علیها نیز دعای ندبه در مسجد طباطبایی حرم مطهر رأس ساعت ۶ صبح با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میرباقری و مداحی سعید حدادیان برگزار می شود که به صورت زنده از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

احمدی با بیان اینکه برنامه همسایه با پخش از شبکه یک ساعت ۱۷.۳۰ دقیقه عصر چهارشنبه هفته جاری دنبال خواهد شد، گفت: در این برنامه جواد افشار کارگردان سریال حضرت معصومه سلام‌الله علیها به تشریح روند تولید این سریال و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی پیرامون شخصیت حضرت به ایراد سخن خواهد پرداخت.

وی از دیگر برنامه‌های تولیدی به همت خادمان حرم مطهر را ویژه برنامه کریمه با پخش از شبکه سه در ساعت ۱۹.۳۰ دقیقه چهارشنبه شب هفته جاری دانست و افزود: این برنامه با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی و مداحی مهدی سلحشور دنبال خواهد شد.

احمدی افزود: ۵۰ برنامه معارفی و مذهبی به مناسبت رحلت شهادت‌گونه حضرت معصومه سلام‌الله علیها از شبکه‌های مختلف رسانه ملی منعکس خواهد شد.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم شهادت امام صادق(ع) در شهرری

مراسم یادبود نادر طالب زاده برگزار می شود

بدرقه نادر طالب‌زاده به خانه ابدی/ تا بود اذیت شد و تا رفت تجلیل!

0 نظر

ارسال نظر

capcha