آغاز مراسم گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی از ۲۷ آذر

آغاز مراسم گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی از ۲۷ آذر

به گزارش سراج24، احسان آهنگر عصر امروز در نشست کمیته فرهنگی و تولیدات ستاد بزرگداشت شهدای مدافع حرم شمال کشور با محوریت سپهبد شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد: کمیته فرهنگی در استان مازندران از گلوگاه تا رامسر توسط معاونت فرهنگی و صدا و سیمای مرکز استان مسوولیت اجرای برنامه‌های سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را بر عهده دارند.

وی با اشاره به شرح وظایف کمیته‌ها گفت: برنامه‌ریزی و نظارت تخصصی بر حسن اجرا و سین برنامه، هدایت و کیفیت و فضا سازی محیطی، فراهم آوردن مساعدت در زمینه تبلیغاتی، طراحی گرافیکی، موشن گرافی، اجرای سرود، فعال کردن استوری در اینستاگرام، تولیدات فضای مجازی، طراحی پوستر و تصاویر شهید سلیمانی هماهنگی جهت دعوت از مداح و سخنران در مراسم هماهنگی جهت نصب المان در شهرهای استان مورد انتظار است.

آهنگر از  برگزاری مراسم عصر شعر و خاطره از ۲۸ آذر تا ۹ دی ماه با محوریت این یادواره خبر داد و عنوان کرد: تهیه و نصب تابلوهای راهنما، تهیه محتوای بسته فرهنگی ویژه مدعوین و هماهنگی با اصحاب رسانه جهت اطلاع رسانی شایسته از این مهمانی لاله‌ها مورد توجه باشد.

معاون فرهنگی سپاه کربلا خواستار تشکیل گروهی در شبکه اجتماعی با حضور اعضای کمیته فرهنگی و تولیدات ستاد بزرگداشت شهدای مدافع حرم شمال کشور با محوریت سپهبد شهید "قاسم سلیمانی" شد و افزود: هرکدام از اعضای این کمیته باید فعالیت‌های مرتبط با این یادواره را به این گروه ارسال نمایند تا روند اجرای فعالیت‌ها به درستی و بدون کم و کاستی صورت گیرد.

وی بیان کرد: اولویت ما برگزاری مراسم در روز ۲۷ آذر ماه جاری است، پس از آن هم برنامه‌های دیگری خواهیم داشت که متعاقبا اعلام می‌شود.

آهنگر اظهار کرد: اقدامات قبل، حین و بعد مراسم را خواهیم داشت، شروع حرکت مازندران برای برنامه‌های سالگرد شهید سلیمانی از ۲۷ آذر کلید می‌خورد، با نظارت هر روز برنامه داریم.

معاون فرهنگی سپاه کربلا اعلام کرد: در ابتدا قرار بود مازندران میزبان برگزاری مراسم شهدای مدافع حرم شمال کشور باشد ولی بنا بر محدودیت کرونایی فقط خودمان برگزاری مراسم را داریم، در خصوص مراسم سالگرد شهید سلیمانی هم محدودیت وجود دارد، تاریخ برگزاری مراسم هم بر طبق شرایط جوی و شرایط محدودیت‌های کرونایی تعیین می‌شود.

وی گفت: این برنامه در بوستان ولایت با چیدمان ۲ هزار صندلی و تمثال شهدا برگزار خواهد شد اگر محدودیت باشد مهمان فقط شهدا خواهند بود، چنانچه تغییری صورت بگیرد اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، از کیفیت و تراز برنامه به هیچ وجه کم نخواهیم کرد.

آهنگر اضافه کرد: تعداد محدودی از خانواده شهدای مدافع حرم قطعا مهمان برنامه خواهند بود‌، هماهنگی‌ها برای پخش برنامه با رسانه‌های استانی و ملی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی سپاه کربلا عنوان کرد: از جمله اقدامات قبل برگزاری این مراسم، بحث تولیدات است که نیازمند زمان است، تولیداتی که قرار است محتوای راهبردی داشته باشد، در بخش شعار محوری  یک عبارت را برای همه تولیدات داشته باشیم و در همه موضوعات استفاده کنیم که هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم مسؤولیتش با نیروهای جبهه فرهنگی است.

این مسؤول استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تولیدات  را ضروری دانست و گفت: همه باید در حوزه‌های کلیپ، عکس نوشته، طراحی گرافیکی، موشن گرافی، استوری اینستاگرام ، تلویزیون شهری و تئاتر مجموعه‌ها کمک کنند.

اخبار مرتبط

نباید بگذاریم محتوای شهید قاسم سلیمانی فراموش شود

در حال تدارک مراسم عقدش بودم که خبر شهادتش را شنیدم/ نقل های سفره عقد شادباش برآورده شدن آرزوی شهادت شد

یادبود شهدای مدافع حریم حضرت زینب(س) برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha