دبیرکل سازمان حشد الشعبی کیست؟

دبیرکل سازمان حشد الشعبی کیست؟

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری المیادین، رئیس سازمان حشد الشعبی، ارتشبد «تحسین مطر العبودی» را به عنوان دبیر کل این سازمان منصوب کرد.

نهاد اطلاع‌رسانی سازمان حشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تحسین مطر العبودی، مسئول عملیات حشد الشعبی در جریان درگیری‌ها برای آزادسازی مناطق عراق از چنگ داعش، به سمت دبیر کلی سازمان حشد الشعبی منصوب شد.»

العبودی متولد سال ۱۹۶۱ میلادی در بغداد و فارغ التحصیل دانشکده نظامی عراق و همچنین دارای مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه بغداد است.

وی در سال ۲۰۰۵ به عنوان مشاور امنیتی در وزارت کشور و نیز عضو جمعیت ملی آن زمان کار کرد و همچنین در دوره اول پارلمان عراق به عنوان نماینده سازمان بدر و عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان  و تا سال ۲۰۱۰ به عنوان دستیار کمیته پاسخگویی و عدالت خدمت کرد.

العبودی پس از پیوستن به حشد الشعبی به عنوان مدیر کل عملیات حشد الشعبی تا سال ۲۰۱۹ فعالیت کرد و سپس به عنوان مشاور رئیس سازمان الحشد الشعبی در سال ۲۰۲۰ منصوب شد.

تحسین العبودی معروف به «ابومنتظر الحسینی» همچنین مسئولیت پرونده حفاظت از منطقه الخضراء بغداد را نیز برعهده دارد و مشاور نظامی حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق نیز بوده است.

گفته می‌شود العبودی، دوره‌های آموزش نظامی را در ایران نیز گذرانده است.

آیت‌الله سیدعلی سیستانی در سیزدهم ژوئن ۲۰۱۴ (برابر با ۲۳ خرداد ۹۳) تنها سه روز پس از حمله گروهک تروریستی داعش به عراق، فتوای جهاد کفایی را صادر کرد که به موجب آن سازمان الحشد الشعبی برای سازماندهی نیروهای داوطلب مردمی در مبارزه با داعش شکل گرفت.

اخبار مرتبط

یک شکاف امنیتی در تیک تاک کشف شد

نیروهای «حشد شعبی» قهرمانانِ نبرد با تروریسمِ تکفیری هستند

«حشد شعبی» حماسه پیروزی و ثبات را در «صلاح الدین» رقم زد

0 نظر

ارسال نظر

capcha