بی‌انگیزگی برخی مدیران از عوامل عقب‌ماندگی سیستان‌وبلوچستان است

بی‌انگیزگی برخی مدیران از عوامل عقب‌ماندگی سیستان‌وبلوچستان است

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در دیدار معاون امور عمرانی استاندار سیستان‌وبلوچستان ضمن تقدیر از تداوم حضور ایشان در استان، اظهار داشت: عدم ماندگاری نخبگان، بی‌انگیزگی مدیران، نگاه قومی و قبیله‌ای از جمله چالش‌های مهم و عوامل عقب‌ماندگی در این استان هستند و باید با توجه به حساسیت کار و نیاز مبرم منطقه به عمران و آبادی کار خود را با جدیت بیشتری دنبال و خداوند متعال را برای توفیق خدمت به مردم شکرگذار باشید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان معاونت عمرانی استانداری را یکی از معاونت‌های مهم، حساس و گسترده دانست و افزود: باید در چنین جایگاهی مسائل استان را به خوبی مدیریت و تلاش خود را برای تسریع و تسهیل امور بکار گیرید.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان خوب، شریف و قدرشناس هستند، عنوان کرد: هر چه قدر در این استان محروم تلاش شود هنوز جای کار باقی است و در حد شایستگی مردم نیست.

وی جلب توجه مسؤولان کشوری را به سیستان و بلوچستان لازم دانست و افزود: راه‌های مختلفی از جمله برگزاری نشست در مرکز کشور و ارائه گزارش از وضعیت استان و همچنین دعوت از مسؤولان برای حضور و مشاهده میدانی وضعیت منطقه باید مدنظر قرار گیرد.

آیت الله محامی گام بعدی را تلاش برای جذب افراد پای کار عنوان کرد و گفت: اولویت با نیروهای بومی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و همچنین استفاده از مدیرانی توانمند است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان اظهارداشت: با وجود طرح‌های عمرانی بی‌شمار و تزریق بودجه‌های مختلف، زمینه لغزش در این استان زیاد است لذا باید مدیریت و نظارت قوی با هدف سالم‌سازی کار سیستم‌ها و دستگاه‌ها صورت پذیرد.

وی ضمن ضروری دانستن تدوین برنامه جامع توسعه سیستان‌وبلوچستان برای رشد متوازن در ابعاد مختلف و همه عرصه‌ها، تصریح کرد: گاهی با وجود همه اقدامات و خدمات خوب صورت گرفته در استان باز هم نگاه منفی و نارضایتی در بین مردم وجود دارد که باید بدنبال ریشه یابی این موضوع و تبیین مسائل برای مردم باشیم و همچنین باید در پروژه‌های عمرانی که انجام می‌شود مردم منطقه احساس رضایت داشته باشند.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: یکی دیگر از نیازهای سیستان‌وبلوچستان حرکت جهادی توسط مدیران است و باید مدیران با برخورداری از احساس اختیار، جرأت و جسارت داشته باشند در غیر این صورت ریسک پذیر نخواهند بود و البته باید توجه کرد تا این عاملی برای ایجاد فساد نباشد لذا نیاز است تا در برابر قانون یک راه میانه در نظر گرفته و بین خطا و فساد تفکیک انجام شود.

همچنین منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان‌وبلوچستان با ارائه گزارشی از آخرین طرح‌های عمرانی در این استان از رشد اعتبارات ملی و متفرقه خبر داد و اظهارداشت: در تمام زمینه‌های عمرانی فعال هستیم و پروژه‌های عمرانی مختلفی در این استان در حال انجام است.

اخبار مرتبط

نخبگان گفتمان انقلاب را بسط دهند

فضای مذهبی یزد در گردشگری مدنظر باشد

اهداف بلند انقلاب باید زنده نگه داشته شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha