نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

اقتصاد و معیشت مردم را به تحولات خارج از کشور گره نزنید

اقتصاد و معیشت مردم را به تحولات خارج از کشور گره نزنید

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در نشستی با شماری از روحانیان مبلغ، به تبیین حدیثی از امام باقر (ع) پرداخت.

وی اظهار کرد: حضرت می‌فرماید: «الکمال کل الکمال: التفقه فی‌الدین و الصبر علی النائبه و تقدیر المعیشه» و تأکید می‌کند کمال حقیقی انسان عبارت است از فهم در دین و دین‌شناسی، صبر و بردباری در برابر ناگواری‌ها و اندازه‌گیری زندگی و تدبیر در معیشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر اینکه بر این اساس ما روحانیان باید کارشناس باشیم و به عمق مسائل دینی برویم، گفت: باید در سخنان خود نو گویی داشته باشیم و با پشتوانه مطالعه عمیق سخنرانی کنیم؛ به این معنا که با مطالعه عمیق دین و شناخت عمیق، ابعاد گوناگون دین را بشناسیم.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: بنا به فرموده پیشوای پنجم باید در سختی‌های زندگی مقاومت داشته باشیم؛ در سختی‌ها و گرفتاری‌ها صبور بوده و آن‌ها را تحمل کنیم؛ زیرا دشواری‌ها سکوی پرش است.

وی اضافه کرد: عسر و یسر در دنیا دوگانه به‌هم‌پیوسته هستند، ازاین‌رو باید در سختی‌ها مقاوم بوده و صبوری کنیم تا درخت وجودمان ثمر و میوه شیرین دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: همچنین باید «تقدیر المعیشه» داشته باشیم، یعنی زندگی ما باید برنامه و تدبیر داشته باشد و اینکه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کنند از همین روایات اتخاذ شده است تا چشم به بیگانه نداشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید در اقتصاد و معیشت و زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشیم، گفت: نباید بی‌برنامه باشیم، به‌گونه‌ای که منتظر باشیم ببینیم چه کسی در کشور دیگری رأی می‌آورد تا مملکت ما گلستان شود، این توهم معلوم می‌کند در اقتصاد خود برنامه نداریم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: باید خودجوش و تولیدگر باشیم، زیرا اگر مصرفی باشیم به‌جایی نمی‌رسیم.

اخبار مرتبط

مسئولان مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کنند

اصلاح بودجه زمینه بهبود معیشت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را فراهم می‌سازد

اقتدار اقتصادی به عقب‌نشینی دشمنان منجر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha