اهدای ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان اصفهان

اهدای ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان اصفهان

به گزارش سراج24 و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، در مراسمی که با حضور خیران و کارآفرینان برتر در شهرستان فریدن استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: ماموریت اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و به جز سالمندان و بیماران صعب‌العلاج، بقیه جامعه تحت حمایت باید به سمت توانمندی و خودکفایی سوق داده شوند.

رئیس کمیته امداد توسعه اشتغال خانگی را راهبرد این نهاد دانست و افزود: ۶۳ درصد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد سرپرست زن هستند که با اشتغال خانگی علاوه بر تامین مایحتاج زندگی، وظایف مادری خود را نیز انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر قالیبافی به عنوان محور اشتغال خانگی مددجویان گفت: براساس رتبه‌بندی سازمان‌های جهانی، فرش دستبافت مددجویان کمیته امداد از بهترین‌های ایران و جهان است و به ثبت بین‌المللی رسیده است.

بختیاری با اشاره به تجربه ۴۰ ساله این نهاد در تولید و توسعه اشتغال برای مددجویان، خاطرنشان کرد: کمیته امداد آمادگی دارد مسئولیت اشتغال روستایی و خانگی کشور را به طور کامل بر عهده بگیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ادامه داد: امسال با ۶۲۰۰ میلیارد تومان ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهیم کرد و بذای سال آینده درخواست افزایش ۲ برابری اعتبارات اشتغال مددجویان را به دولت و مجلس ارائه داده‌ایم.

وی تسهیل استخدام مددجویان در بنگاه‌های اقتصادی را از دیگر برنامه‌های این نهاد در توسعه اشتغال مددجویان عنوان کرد و گفت: کارفرمایانی که ۴۰ نفر از مددجویان امداد را به کار بگیرند مبلغ ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در حاشیه این جلسه ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت حمایت در استان اصفهان اهدا شد. همچنین با حضور رئیس کمیته امداد از مددجویان کارآفرین، جمعی از نخبگان تحت حمایت، رتبه‌های برتر کنکور از جامعه مددجویی و برگزیدگان جشنواره قرآنی باران وحی، تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

کشاورزان اصفهان با متانت به میدان دادخواهی آمدند

تجمع مردم اصفهان برای احیای زاینده رود/ دستور ویژه مخبر به ۲ وزیر

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha