نماینده ولی فقیه:

کشف افراد نخبه در هر منطقه تبدیل به فرهنگ شود

کشف افراد نخبه در هر منطقه تبدیل به فرهنگ شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ظهر امروز در مراسم معارفه و تکریم رئیس  بنیاد ملی نخبگان استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، گفت: بنیاد ملی نخبگان بهترین فرصت برای کشف این افراد است.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان کرد: پیامبران بزرگترین نخبگان عالم امکان بوده‌اند و هر چند نمی‌توان پیامبران را با مردم عادی مقایسه کرد اما باید توجه داشت در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی شاهد تربیت و پرورش نخبگان بزرگ علمی و معرفتی همچون سردار سلیمانی‌ها و سید حسن نصرالله‌ها در منظومه نخبگان هستیم.

وی ادامه داد: پیامبران علاوه بر دارا بودن تمام ویژگی‌های نخبگان، از محسنات دیگری نیز برخوردار بوده و عظمت بالایی داشتند و به همین سبب سبک و شیوه اخلاق و زندگی آنان باید سرلوحه کار مردم قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان اینکه کشف افراد نخبه در هر منطقه باید تبدیل به فرهنگ شود، عنوان کرد: باید بدنه عمومی جامعه را به نحو مطلوبی در جریان کشف و اهمیت نخبه پروری امتداد دهیم چرا که خداوند در قرآن کریم اهل جهاد و شهدا را نخبگان جامعه معرفی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم به صراحت افرادی که اهل کرامت بوده، در مسیر علم و دانش قدم گذاشته و از گناه و دنیاپرستی فاصله گرفته‌اند را به عنوان نخبه یاد کرده، تأکید کرد: در شرایط کنونی باید قرآن کریم را به نیت نخبه‌یابی تلاوت کرده و در آن تقیه کنیم چرا که در بسیاری از آیات به نخبگان جامعه پرداخته شده و مسیر نخبه پروری را نیز معرفی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین اضافه کرد: با توجه به فعالیت‌های ارزشمند بنیاد ملی نخبگان استان قزوین در دوران مدیریت دکتر افشار شاهد موفقیت‌های بزرگی از این بنیاد بودیم و همچنین با توجه به سوابق آقای رجب‌پور، سرپرست جدید این حوزه، امیدواریم این موفقیت‌ها با قدرت بیشتری تداوم داشته باشد.

مراسم تکریم و معارفه رییس بنیاد ملی نخبگان استان قزوین روز پنجشنبه و با حضور معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان کشور و استاندار قزوین برگزار و ضمن تقدیر از تلاش‌های کریم افشار، علی رجب‌پور به عنوان سرپرست بنیاد ملی نخبگان استان قزوین معرفی شد.

اخبار مرتبط

روایت سال‌های جنگ در فرهنگسرای ارسباران

«یاسر احمدوند» معاون فرهنگی وزیر ارشاد شد

اسماعیلی: اربعین مظهر یک پدیده مهم‌ شیعی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha