اعزام ۶۰ مبلغ به مساجد و روستاهای شادگان

اعزام ۶۰ مبلغ به مساجد و روستاهای شادگان

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام فرامرزی، مدیر مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) شهرستان شادگان، در خوزستان، به بیان سابقه تأسیس قرارگاه جهادی شهید مکی دورقی، وابسته به مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) پرداخت و اظهار داشت: قرارگاه جهادی مدرسه علمیه، مزین به نام یکی از طلاب شهید مدرسه به نام شهید مکی دورقی شده و در مدت ۶ سالی که تأسیس‌شده خدمات بسیار شایسته‌ای خصوصاً در جریان سیل ۹۸ و همچنین شیوع بیماری کرونا انجام داده است.

وی در ادامه گفت: به‌محض شیوع بیماری کرونا قرارگاه جهادی شهید مکی دورقی، سه بار سطح شهر را در چند مرحله ضدعفونی کرد و همچنین به علت اینکه  بیشتر جمعیت شهرستان شادگان در روستاها هستند، قرارگاه جهادی یک اکیپ جهادی برای ضدعفونی کردن و کمک به مردم روستا اعزام کرد.

مدیر مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) شهرستان شادگان، فعالیت‌های قرارگاه جهادی شهید مکی دورقی در جریان کرونا را برشمرد و افزود: ضدعفونی کردن شهر و روستا، توزیع ماسک، توزیع بسته‌های معیشتی، توزیع غذا در چندین نوبت، و همراهی و همدردی با افراد و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا ازجمله فعالیت‌های جهادی این قرارگاه است.

حجت‌الاسلام فرامرزی، در پایان گفت: با تعاملی که با بنیاد علوی داشتیم در دوسال گذشته ۱۷۰ طلبه را در مساجد شهر و روستاهای شادگان مستقر کردیم امسال نیز انشا الله تا پایان سال ۶۰ مبلغ دیگر به این تعداد افزوده خواهد شد.

اخبار مرتبط

امضای تفاهم نامه به منظور راه اندازی موزه تاریخی قرآن و مساجد/آیت الله دژکام: تمدن اسلامی و ایرانی از پیامبررحمت متاثر بوده است

در افق آینده مساجد گام مهمی در پیشرفت کشور دارند

برگزاری دوره آموزش تربیت مبلغ رسانه و فضاى مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha