ارسال 20 هزار اثر به جشنواره ملی «علمدار»

ارسال 20 هزار اثر به جشنواره ملی «علمدار»

به گزارش سراج24، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان امروز در همایش کمیته‌های بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان اظهار داست: اگر تمام وقت خود را به آموزش و پرورش برای تربیت آینده‌سازان انقلاب اسلامی بگذاریم قطعا در این زمینه برد خواهیم کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به ویژگی‌های دانش‌آموزی شهید «حسین منگلی» افزود: این شهید می‌گفت، «انسان باید ابتدا درون رزم شود تا برون رزم خوبی باشد، انسان باید از خدا بترسد تا از دشمن نترسد» و این نظام تربیتی اهل بیت(ع)، انقلاب اسلامی، مکتب شهید حاج قاسم و شهیدان ما و هنر انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: دشمن در مقابل اسلام ایستاده زیرا اسلام می‌گوید، استحکام درون زندگی اما دشمن می‌گوید با عملیات روانی تزلزل در درون خانواده باید به وجود آورد و اگر خانواده متزلزل شود جامعه هم نابود می‌شود.

معروفی با تأکید بر اینکه ما باید از شهدای دانش‌آموز درس بگیریم، تصریح کرد: نظام تربیتی بهنام محمدی با مثلث خانواده، مدرسه و مسجد تبدیل به یک حرکت نهادینه تربیتی شود و خروجی آن میلیون‌ها جوان مومن انقلابی و خستگی‌ناپذیر برای عملیاتی کردن گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: نباید نگاه‌های سیاسی در آموزش و پرورش سرایت کند زیرا نظام تربیتی را به هم می‌زند.

ارسال 20 هزار اثر به جشنواره ملی «علم‌دار» در کرمان

احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داست: بسیج دانش‌آموزی می‌تواند به‌عنوان بهترین و بزرگترین کانون برای تربیت جوانان انقلابی باشد، امروز ما الگویی به نام حاج قاسم داریم و باید مکتب حاج قاسم در مدارس ما ایجاد شود و همه دست به دست هم دهیم تا دانش‌آموزان متعهدی را تربیت کنیم.

وی تصریح کرد: نگاه ما به بسیج دانش‌آموزی یک نگاه ارزشی و انسان‌ساز است و این نهاد ارزشی به برکت نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است. با تربیت جوانان انقلابی می‌توانیم همه توطئه‌ها و ترفندهای دشمن قسم‌خورده خود را نقش بر آب کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دشمن به دنبال نفوذ در عرصه‌های فرهنگی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی است که خوشبختانه با آگاهی و هوشیاری مسئولین و نیروهای مسلح به ویژه سپاه در این عرصه ناکام مانده است.

اسکندری‌نسب تاکید کرد: در سالگرد شهادت حاج‌قاسم جشنواره کشوری فرهنگی هنری علم‌دار در استان کرمان برگزار خواهد شد و تاکنون بالغ بر ۲۰ هزار اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

کمک 30 میلیون تومانی فرهنگیان در طرح کمک مؤمنانه

مجید سعادت مسئول بسیج دانش‌آموزی استان کرمان اظهار داشت: در زمینه نیروی انسانی ۴۱۵ هزار نفر جمعیت جامعه هدف داریم که از این مجموعه ۲۰۴ هزار و ۹۹۳ نفر عضو عادی و ۳۰ هزار و ۳۸۵ نفر عضو فعال جذب شدند.

وی عنوان کرد: در بحث طرح بهنام محمدی علی‌رغم تعطیلی مدارس، کمبود اعتبارات و ... موفق شده‌ایم ۱۵۶ مدرسه در این طرح را فعال داشته باشیم .

سعادت بیان کرد: ۳۹ گروه جهادی جغرافیا محور در سامانه اطلس بسیج سازندگی ثبت کرده‌ایم و ۳۳۹ گروه جهادی محله‌محور در این سامانه ثبت شده‌اند.

علیرضایی رئیس بسیج فرهنگیان استان کرمان اظهار داشت: راهبرد اساسی بسیج فرهنگیان بر دو منطق یکی منطق بسیج و سپاه و دیگری منطق آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه بسیج فرهنگیان استان کرمان رتبه اول را در کشور کسب کرده است، ابراز داشت:  ۳۴ کانون و ۵ پایگاه بسیج فرهنگیان در سطح استان داریم و همچنین ۳۶ گروه جهادی در اطلس گروه‌های جهادی ثبت کرده‌ایم.

مسئول بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: در سه مرحله کمک مومنانه با همکاری مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران ادارات شهرستانی بالغ بر ۳۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی از فرهنگیان جمع‌آوری و بین دانش‌آموزان و فرهنگیان نیازمند توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: شبکه معلم آینده‌ساز با طرح شهید بهنام محمدی در مدارس استان در حال انجام است.

اخبار مرتبط

از «پنجه بوکس» تا لباس آخوندی؛ متفاوت‌ترین کارآفرین ایران را بشناسید

جشنواره آزادگان دانش آموز در کرمان برگزار می‌شود

اعزام مبلغین به روستاهای فاقد روحانی در روزهای پایان هفته

0 نظر

ارسال نظر

capcha