کتاب تقریظ شده رهبری موضوع یک مسابقه کتابخوانی

کتاب تقریظ شده رهبری موضوع یک مسابقه کتابخوانی

به گزارش سراج24، فاطمه جمالو رئیس کتابخانه فرهنگسرای اندیشه پیرامون برپایی این مسابقه گفت: ۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی است که همه ساله تحت عنوان هفته کتاب و کتابخوانی گرامی داشته می‌شود. این ایام فرصت خوبی است که با یار مهربان آشتی کرده و فرهنگ کتابخوانی را گرامی بداریم.

وی افزود: مسابقه کتابخوانی «شمه‌ای از کتاب» ویژه نوجوانان ۱۰ تا ۱۷ سال برگزار می‌شود. این مسابقه با محوریت کتاب «تن تن و سندباد» نوشته محمد میرکیانی که توسط انتشارات قدیانی به چاپ رسیده است برگزار خواهد شد.

جمالو در ادامه سخنانش اظهار کرد: «تن تن و سندباد» رمانی نوجوانانه به قلم محمد میرکیانی و تصویرگری محمدحسین صلواتیان است؛ در این داستان، تن‌تن به همراه دوستان همیشگی‌اش میلو، کاپیتان هادوک و پرفسور تورنسل به شرق سفر می‌کنند و در مقابل سندباد قرار می‌گیرد. این اثر را می‌توان کتابی استراتژیک در ادبیات نوجوان دانست چرا با نگاهی دقیق و نافذ به مسئله روز زمان خود پرداخته است. هدف نویسنده از خلق چنین داستانی، پرداخت استعاری و غیرمستقیم به موضوع «تهاجم فرهنگی» است.

وی تصریح کرد: همچنین این رمان نوجوانانه مورد توجه رهبر انقلاب نیز قرار گرفت و ایشان تقریظی را بر این کتاب نوشتند که متن آن بدین شرح است: «من هم همین قصّه را همیشه تعریف می‌کردم؛ حیف که خیلی‌ها آن را باور نداشتند. حالا خوب شد، شاهد از غیب رسید! راوی این حکایت که خود همه چیز را به چشم خود دیده، حکایت تن‌تن و سندباد را چاپ کرده است. حالا دیگر کار من آسان شد. همین بس است که نسخه این کتاب را به همه‌ی بچه‌ها بدهم.»

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌بایست پس از مطالعه کتاب، پیام برگرفته از آن را در حداکثر ۱۰ سطر به پست الکترونیکی کتابخانه به آدرس andisheh.lib1374@gmail.com ارسال کنند.

به قید قرعه، به ۵ نفر از کسانی که بهترین متن را ارسال کرده باشند، جوایزی نفیس اهدا خواهد شد.

فایل متن این کتاب در سایت فرهنگسرای اندیشه andisheh.farhangsara.ir بارگذاری شده و در دسترس علاقه‌مندان است.

اخبار مرتبط

فراخوان جشنواره «جهان بی تو» منتشر شد

ویدیو کلیپ اسوه‌ی صبر منتشر شد

تولید محصولات مجازی از فعالیت های فرهنگسرای قرآن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha