اختصاصی|

زنجیره تفرقه‌ افکنی میان ایران و عراق/پروژه مراجع قلابی در میان شیعیان کلید خورده است

زنجیره تفرقه‌ افکنی میان ایران و عراق/پروژه مراجع قلابی در میان شیعیان کلید خورده است

به گزارش سراج24، «نزار جبار مشطر المحلاوی»، سرتیپ سرویس اطلاعاتی عراق در دوره صدام بود که در شاخه خارجی فعالیت می‌کرد. سال ۲۰۰۳ پس از سقوط صدام به یکی از کشورهای عربی رفت و مدتی ناپدید بود. در سال ۲۰۱۰ با اسم السید حسن الموسوی با لباس روحانیت و مرجع دینی به اربیل بازگشت. وی برای خود دفاتری در عراق دایر کرده است.

السید حسن الموسوی، تحت عنوان مرجع دینی شیعیان با شبکه‌های خارجی بخصوص الحدث، العربیه، الشرقیه و الرافدین علیه حشدالشعبی و ایران مصاحبه می‌کند.

حسن الموسوی، روحانی‌نما عراقی در گفتگو شبکه خبری عرب‌زبان العربیه (23 نوامبر 2019) پیرامون جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: «همه آنچه در این کشور اتفاق می‌افتد نتیجه دخالت ایران در تصمیم گیری داخلی یا خارجی عراق است.»

این مرجعیت ساختگی در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود، مشغول شایعه پراکنی و اتهام‌زنی‌های بی‌اساس علیه نیروهای مردمی عراق و جمهوری اسلامی ایران است.

در راستای پروژه اختلاف افکنی میان ملت ایران و عراق، سرتیپ سرویس اطلاعاتی صدام در توئیتی نوشت: «ما از جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل متحد می‌خواهیم که خسارت شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی ایران و اموال عراق را که به الحوثی‌ها و حزب الله لبنان فرستاده شده، مطالبه کند.»

تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی نتیجه پروژه «مرجعیت سازی» استکبار جهانی در امت اسلامی است. آیت الله محسن اراکی در این‌باره می‌گوید: «امروز اسراییل و کشورهای مستکبر از جمله انگلیس و استکبار جهانی، به مذهب تراشی، دین‌تراشی و نحله‌تراشی پرداخته‌اند. در جریان تحریف و بدعت‌گذاری که امروز ما با آن به شکل دیگری مواجه هستیم و دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسراییل نقش بسزایی در آن دارند.»

دولت انگلیس سال‌ها است که سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» را با هدف تضعیف تشیع در برابر سایر مذاهب اسلامی دنبال می‌کند و پیا‌ده سواران یک این پروژه انگلیسی-آمریکایی، شیعیانی هستند که با همراهی با MI6، تشیع و شیعیان را هدف گرفتند.

اخبار مرتبط

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان: بر اساس مبانی شرعی و دینی تمامی ادیان، اسرائیل باید از بین برود

مشارکت مردم ایران در انتخابات، نشانگر شکست دشمنان اسلام است

آغاز فرافکنی های وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی علیه ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha