اصل و جوهره انقلاب اسلامی معنویت است

اصل و جوهره انقلاب اسلامی معنویت است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسن شعبانی مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی عصر امروز در مراسم تجلیل از مسئول برگزاری چهل ساله دعای کمیل مسجد جامع تبریز گفت: مسائل امنیتی، رفاهی، نظامی و علمی را در اوج تصور کنید اگر از آن معنویت را منها کنیم آن حاکمیت، حاکمیت اسلامی نخواهد بود و اگر باشد همانند فرمایش مقام معظم رهبری یک پوسته می‌ماند.

وی ادامه داد: فاکتور مهم پیروزی انقلاب اسلامی بحث معنویت بود که به مردم استقامت داد تا در روزهای مبارزه محکم ایستادگی کنند.

حجت الاسلام شعبانی افزود: معنویت باعث شد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۸ سال در مقابل کل دنیا مقاوم بایستیم و در همه عرصه‌ها موفق شویم.

وی ادامه داد: معنویتی که ناشی از توحید است توحیدی که پرچم نظام جمهوری اسلامی مفتخر به کلمة الله است؛ برای زنده نگه داشتن و تقویت معنویت عده‌ای بودند که شب و روز خالصانه و مخلصانه خود را وقف کرده اند و نه از جایی حقوق گرفتند و نه به جایی وابستگی سیاسی و تشکیلاتی داشتند و فی سبیل الله کار کرده اند.

حجت الاسلام شعبانی بیان کرد: در عرصه‌های مختلف فعالان عرصه‌ی معنویت و اخلاق بدون ادعا کار کرده اند تا بحث معنویت پررنگ باشد؛ سازمان‌ها نمی‌توانند ادعا کنند که معنویت را زنده نگه داشته اند چراکه معنویت به همت خود مردم زنده نگه داشته شده است.

وی افزود: از نمونه‌هایی که به آن افتخار می‌کنیم که در استانمان پرچم دار معنویت است و سازمان تبلیغات اسلامی هم در کنارشان بوده، برادر انقلابی، دلسوز و مخلص جناب آقای دورانی هستند که در شهرمان علم دعای کمیل را به تنهایی و با سختی‌هایش به مدت ۴۰ سال عهده دار بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: خدمات آقای دورانی برای ما ماندگار بوده و به فضل خدا بعد از کرونا به فعالیت خود ادامه می‌دهند و از خداوند توفیق بیشتر در مسیر نورانی برای آقای دورانی طلب می‌کنیم.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

انقلاب و دفاع مقدس متعلق به یک گروه، جریان و جناح خاصی نیست

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha