واکنش امت اسلام در برابر اهانت فرانسه باید عقلانی باشد

واکنش امت اسلام در برابر اهانت فرانسه باید عقلانی باشد

به گزارش سراج24، شیخ عبدالرحیم خطیبی شامگاه امروز در جشن میلاد خاتم الانبیا(ص) و آغاز هفته وحدت اظهار داشت: مقابله با گسترش اسلام و تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان از توطئه‌های نخ نما شده دشمنان است.

وی حمایت رئیس جمهور فرانسه از اهانت به خاتم الانبیا(ص) را توطئه‌ای حساب شده دانست و افزود: تحریک مسلمانان برای عکس العمل‌های تند، احساسی، هیجانی و نسنجیده از اهداف این دسیسه به شمار می‌رود.

امام جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: مسلمانان باید موضعی مقتدر داشته باشند و با واکنش‌های عقلانی باشد اجازه ندهند چهره زشتی از اسلام به جهانیان مخابره شود.

خطیبی ادامه داد: زشت جلوه دادن چهره مسلمانان دسیسه‌ای برای کند کردن رشد چشمگیر اسلام‌گرایی در کشورهای اروپایی است.

وی خاطرنشان کرد: به اذعان مسوولان فرانسه در سال اخیر میلادی 73 مسجد به بهانه‌های مختلف نظیر تندروی و افراطی‌گری تعطیل شده که از رشد اسلام حکایت دارد.

اقدام رئیس جمهور فرانسه محکوم است

حجت‌الاسلام میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم نیز در این آیین اظهار داشت: علمای شیعه و سنی قشم با گفتار و رفتار خود بذر وحدت را در این جزیره کاشته و وحدت کم نظیر امروز از ثمرات آن است.

وی جزیره قشم را الگویی برای شهرهای دارای جمعیت ترکیبی کشور در حوزه وحدت برشمرد و افزود: وحدت یک اصل از اصول غیرقابل چشم‌پوشی اسلام و قرآن به شمار می‌رود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: هر کس در پی ایجاد اختلاف و تفرقه باید از منظر جمهوری اسلامی ایران متروک است.

دکتر تارم با محکوم کردن اقدام رئیس جمهور فرانسه، ادامه داد: حرکات مقدس ایجاد شده در بین امت اسلام باید تداوم یابد تا فرانسه و ترغیب کنندگان او شاهد عکس العمل مناسب و انزجار امت واحده باشند.

وی اضافه کرد: توهین پیامبر اسلام(ص)، اهانت به تمام ادیان و انبیاء الهی است و رئیس جمهور فرانسه باید رسما از امت اسلام و پیروان ادیان الهی عذرخواهی کند.

وحدت گره‌گشای مشکلات جهان اسلام است

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم نیز اظهار داشت: وحدت، گره‌گشای مشکلات مادی و معنوی جهان اسلام است.

وی اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام(ص) برگرفته از تفکرات آنان برای ایستادگی در برابر وحدانیت خداوند می‌باشد که البته هرگز در این مسیر موفق نخواهند شد.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: بصیرت، حضور به موقع و دشمن‌شناسی علمای شیعه و سنی قشم وحدت را در این جزیره علاوه بر بُعد مذهبی به عرصه‌های کار و تلاش و سازندگی برای عمران و آبادانی نیز تسری داده است.

اخبار مرتبط

تجمع ورزشکاران در محکومیت اهانت به ائمه(ع) در حرم رضوی

هتاکی به پیامبر جاهلیت مدرن است

توزیع 30 هزار بسته کمک‌معیشتی در سالروز میلاد پیامبر رحمت(ص)

0 نظر

ارسال نظر

capcha