برنامه های هفته وحدت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

برنامه های هفته وحدت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام احمد رضا باوقار در نشستی با خبرنگاران در تشریح برنامه های هفته وحدت، ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن ولادت سراسر نور و برکت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت گفت: امسال با توجه به شرایط حساس کنونی جهان اسلام برگزاری با شکوه برنامه ها و جشن های این هفته اهمیت خاصی دارذ.

حجت الاسلام دکتر باوقار با تشریح برنامه های این دفتر به مناسبت هفته وحدت و اشاره به جایگاه و منزلت شهدا گفت: غبارروبی قبور مطهر شهدا و دیدار با خانواده شهدای اهل سنت یکی از این برنامه هاست.

وی دیدار علمای اهل سنت با مسئولین استان را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد و افزود: دیدار علمای اهل سنت با نماینده محترم ولی فقیه و استاندار محترم هرمزگان در جهت تعامل و تحکیم وحدت را از دیگر برنامه های این هفته است.

رئیس دفتر امور اهل سنت هرمزگان با توجه به نقش مهم و تاثیر گذار بانوان و مادران در تربیت فرزندان گفت: برگزاری جلسات مشاوره برای بانوان نیز از جمله این برنامه ها است.

وی ضمن اشاره به شرایط کرونایی جامعه و تقدیر از کادر درمانی گفت: یکی دیگر از برنامه های این هفته هماهنگی با بسیج جامعه پزشکی استان در جهت خدمت رسانی در منطق محروم استان است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر باوقار با اشاره به نشست هر ساله هفته وحدت با حضور علمای شیعه و اهل سنت گفت: این برنامه امسال نیز با توجه به شرایط کرونایی جامعه با ظرفیت محدود تر و با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی در تاریخ ۱۱ آبان ماه و با حضور علمای شیعه و اهل سنت برگزار خواهد شد.

وی به نقش قرآن و برگزاری برنامه های قرآنی در تحکیم وحدت اشاره کرد و افزود: برگزاری کاروان منادیان وحدت و محفل انس با قرآن در شهرستان های استان از جمله ی برنامه های قرآنی این هفته است.

رئیس دفتر امور اهل سنت هرمزگان، کاشت نهال وحدت، برگزاری مسابقات علمی بین طلاب اهل سنت و هماهنگی با صدا و سیمای استان در جهت تولید و پخش برنامه های تقریبی و تجلیل از علمای پیشگام در حوزه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی را نیز از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

اخبار مرتبط

توزیع بیش از ۴۶ هزار بسته معیشتی در شهرستان تاکستان

مشارکت34 میلیارد تومانی مردم نیک اندیش هرمزگان در پویش ایران همدل

اجرای طرح جهادی ساخت مسکن برای آسیب‌دیدگان کرونا در شیروان

0 نظر

ارسال نظر

capcha