۵۳ عنوان برنامه طی هفته وحدت در گلستان برگزار می‌شود

۵۳ عنوان برنامه طی هفته وحدت در گلستان برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام نورعلی دیلم ظهر سه شنبه در نشست خبری با فعالان رسانه و فضای مجازی با موضوع رسانه‌های اجتماعی، وحدت اسلامی، راهبردها و راهکارها در کانون طه گرگان اظهارکرد: پیشگیری قبل از درمان و تقویت جریان سازی وحدت و تقریب در مباحث اجتماعی با استفاده از ظرفیت تاثیرگذاری رسانه و فعالان فضای مجازی میسر خواهد بود.

وی با بیان اینکه، فرهنگ سازی و تولید محتوا، جریان سازی وحدت و تقریب را ارتقا خواهد داد، تصریح کرد: تلفیق استفاده از زبان هنر و مقوله های رسانه ای می تواند بخشی از موضوعاتی باشد که رسانه ها و فعالان فضای مجازی و رسانه ای در این را ه ما را همراهی کند.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته وحدت در گلستان با اشاره به اینکه ۵۳ عنوان برنامه در طول هفته وحدت در استان در نظر گرفته شده است، افزود: تلاقی ۱۷ ربیع الاول با ۱۳ آبان فرصت بسیار خوبی است که به موضوع هفته وحدت و استکبارستیزی بپردازیم.

وی اظهار کرد: در طول این هفته به صورت کشوری برای هر روز یک عنوان مد نظر قرار داده شده و به نام یک شهید نامگذاری کردند و روز نخست را به عنوان شهید سپهبد قاسم سلیمانی نام نهاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه، یادواره شهدا و تجلیل از خانواده شهدا، برگزاری همایش برای دانش آموزان، بانوان، مدارس علوم دینی در هفته وحدت در نظر گرفته شده است، افزود: در هفته وحدت در تمامی شب‌ها صدا و سیمای مرکز گلستان برنامه‌هایی را با محوریت وحدت با حضور مهمانان، برگزار می‌کند.

دیلم نشست‌های نخبگانی در گرگان و گنبدکاووس، مسابقه مقاله نویسی، اعزام مبلغان شیعه و سنی، نواختن زنگ وحدت، افتتاح اتاق اقشار در مرکز بزرگ شمال کشور را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با تاکید بر اینکه در راس نظام، رهبری ژرف اندیش، عالم و دانا وجود دارد که نگاه ویژه‌ای به اهل سنت دارد گفت، گفت: مقام معظم رهبری توجهی ویژه به اهل سنت وجود دارد و هر خدمتی که به روحانی شیعه داده می‌شود به روحانی اهل سنت هم ارائه می‌شود.

دیلم با اشاره به حضور روحانیون اهل سنت در مدارج بالای علمی، گفت: امروز با تلاش مدارس علوم دینی، علما روحانیون اهل سنت استان گلستان در دانشگاه ادیان و مذاهب و جامعه المصطفی در حال تحصیل در مقاطع بالا هستند.

وی با اشاره به اینکه، با توجه به شرایط کرونایی برنامه ها با شرایط خاصی اجرا خواهد شد، گفت: از این رو پوشش رسانه‌ای برنامه ها به ویژه در بستر شبکه های مجازی امسال اهمیت ویژه‌ای دارد و انتظار داریم رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در انعکاس برنامه‌های تدارک دیده شده همراهی فعالی داشته باشند.

اخبار مرتبط

استمرار کمک مومنانه در گلستان

استمرار کمک مومنانه در گلستان

آفتاب ضیافت در فضای مجازی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha