لزوم تبیین نقش روحانیت در دفاع مقدس

لزوم تبیین نقش روحانیت در دفاع مقدس

به گزارش سراج24، سردار «سید صادق حسینی» فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در نشست هم اندیشی با اهالی رسانه کردستان اظهار داشت: مردم مسلمان و انقلابی این استان با جان و مال خود جهاد کرده و دشمن را ناکام گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه نقش مردم کُرد در آزادسازی مناطق از دست ضد انقلاب سند میهن‌پرستی، اسلام‌خواهی و وفاداری آن‌ها به نظام اسلامی است، یادآور شد: امروز هم وظیفه مردم استان حراست و حفاظت از انقلاب و مرزهای ایران بزرگ در مقابل هر ناامنی از سوی دشمنان است.

سردار حسینی اضافه کرد: مسوولین نیز باید در زمینه بهبود معیشت مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند و پاسخگوی مطالبات آن‌ها و رسانه‌ها باشند تا عوامل ضد انقلاب و دشمنان این نظام نتوانند از چالش‌های پیش روی کشور به‌عنوان فرصتی برای دستیابی به دسیسه‌های خود استفاده کنند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: جنگ سخت دیروز دشمن تبدیل به 2 جنگ نرم اقتصادی و فرهنگی شده است که وظیفه رسانه بازخوانی و واکاوی فرهنگ ایثار و مجاهدت مردم و بیان مظلومیت نظام نوپای اسلامی و جریان سازی برای افکار عمومی است.

وی افزود: وجود ۵۱۶ دانش‌آموز و ۵۹ روحانی شهید و ۶۷ خانواده بالای سه شهید نشانه کارنامه درخشان استان کردستان در تاریخ انقلاب است.

سردار حسینی با اشاره به هفته ویژه دفاع مقدس در کردستان که از امروز (سوم آبان) آغاز شده و تا نهم این ماه ادامه دارد، اظهار داشت: ۲۲۰ برنامه با ۴۵ عنوان در این هفته با رعایت همه اصول بهداشتی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: روز سوم آبان با نام پیشمرگان کرد مسلمان و اقتدار، روز چهارم آبان با عنوان ولایتمداری، همبستگی و بصیرت، روز پنجم آبان با عنوان شهادت، شجاعت و مردم کردستان، روز ششم آبان با نام روز زنان رزمنده، روز هفتم آبان فرماندهان و رزمندگان مهاجر، روز هشتم با نام پیامبر اعظم (ص)، دانش‌آموزان بسیجی و روز نهم با عنوان معنویت، شهدا، روحانیت و پرچمداران بصیرت نام‌گذاری شده است.

به مناسبت چهلمین سال گرامیداشت دفاع مقدس تا آخر سال برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود و برای هر استان هفته‌ای ویژه گرامیداشت در نظر گرفته شده که کردستانی‌ها از سوم تا نهم آبان یاد این ایام را گرامی می‌دارند.

 

اخبار مرتبط

شهیدی که سر جدا به آسمان پر کشید

کتاب‌گردی در خاکریز / کدام کتاب‌ها مورد توجه رهبر انقلاب قرار گرفته‌اند؟

تصویر منتشرنشده از شهید فخری‌زاده در دوران دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha