محبان حضرت زهرا(س) همپای اربعین شدند

محبان حضرت زهرا(س) همپای اربعین شدند

به گزارش سراج24، پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله باکرونا خیلی از مراسم محرم و صفر امسال را تحت تأثیر قرارداد اما عاشقان حسین (ع) و اصحابش از راهکارهای خلاقانه‌ای برای ابراز ارادت شأن به اهل بیت (ع) بهره بردند و حرکت‌های مردمی متنوعی در این راستا شکل گرفت.

بسیاری از این فعالیت‌ها حتی با جمع شدن سفره محرم و صفر متوقف نشده و با آمدن ماه ربیع همچنان ادامه دارد تا شمیم بهار را در دل عاشقان اهل بیت زنده نگه دارد.

اعضای مجمع محبین حضرت زهرا (س) شیراز هم وقتی متوجه شدند امسال از فیض پیاده روی اربعین محروم شدند و بخاطر شیوع کرونا امکان سفر به کربلا وجود ندارد، تصمیم گرفتند تحت عنوان پویش همپای اربعین با تهیه ۱۴۵۲ جفت کفش به تعداد ستون‌های مسیر نجف تا کربلا و اهدای آن به نوجوانان نیازمند، لبخند شادی به لب آن‌ها بنشانند.

حجت الاسلام سید محمد رضا میراحمدی مسئول مجمع محبین درباره این پویش توضیح داد: با مشارکت مردم و استقبالشان از این پویش در دو مرحله بیش از ۷۰ میلیون جمع‌آوری شد.

وی افزود: در مرحله اول تا روز اربعین ۶۰۰ جفت کفش تهیه شد و با همکاری هیأت با مؤسسات خیریه و گروه‌های جهادی بین خانواده‌های شناسایی شده توزیع شد. پس از آن باقوت پویش همپای اربعین را ادامه دادیم تا تعداد کفش‌های اهدایی به ۱۴۵۲ برسد.

مسئول مجمع محبین حضرت زهرا (ع) ادامه داد: این روزها همزمان با آغاز ماه ربیع مرحله دوم توزیع کفش‌ها را در حسینیه مجمع محبین در شهرک پرواز آغاز کردیم. گرچه همه امسال حسرت زیارت به دل داشتیم اما با این پویش همان حس وحال روزهای زیارت هنوز هم در حسینیه جریان دارد.

وی با اشاره به همراهی خوب مردم نیک‌اندیش تصریح کرد: ما در این پویش کفش‌ها را از مرغوب‌ترین تولیدی‌های ایرانی تهیه کردیم تا با اعتباری که با اعتماد مردم وبانیت کار خیر جمع شده هم دل بچه‌هایی که مشتاق گرفتن کفش نو هستند، شاد شود وهم کمکی به رونق تولیدی‌ها شود که بخاطر کرونا و کاهش قدرت خرید برخی اقشار جامعه، کسب و کارشان مانند سال‌های قبل رونق ندارد.

به گفته حجت الاسلام میراحمدی توزیع مرحله دوم کفش‌ها در پویش همپای اربعین تا جشن‌های ماه ربیع ادامه دارد.

اخبار مرتبط

ماه رمضان امسال از مبلغان بومی استفاده می‌کنیم

محتوای دیجیتال منابع کتابخانه ملی از طریق ایمیل ارسال می‌شوند

ایران از صادرکنندگان رادیوداروها در جهان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha