تاکید سخنگوی الکاظمی بر نقش الحشد الشعبی در کنترل مرز با سوریه

تاکید سخنگوی الکاظمی بر نقش الحشد الشعبی در کنترل مرز با سوریه

به گزارش سراج24، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بر ادامه عملیات پیشدستانه الحشد الشعبی و ارتش عراق برای مبارزه با تروریسم در مرز عراق با سوریه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، «یحیی رسول» گفت: به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی  بر تامین امنیت مرزهای عراق به خصوص مرز سوریه متمرکز شده‌اند.

او با اشاره به عملیات‌های منحصر به فرد و پیشدستانه نیروهای امنیتی عراق برای حفظ مرز با سوریه گفت: این نیروها طی مقطع گذشته و با چند عملیات کمین، تعداد زیادی قاچاقچی و تروریست را دستگیر کردند.
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: تروریست‌های دستگیر شده از عناصر گروهک داعش و از میان اتباع خارجی و برخی سوری بودند.

رسول با بیان اینکه تمرکز واحدهای امنیتی بر کسب اطلاعات محرمانه برای دستگیری تروریست‌ها در مرز با سوریه است، گفت: عملیات‌های کماندویی توسط هواپیماهای ارتش عراق و در برخی اوقات حمله به برخی مخفیگاه‌های داعش در عمق صحرا از جمله راه‌های دستگیری تروریست‌ها در مرز با سوریه است، علاوه بر اینکه برج‌های مراقبت و دوربین‌های حرارتی هم در همه ساعات شبانه روز همه نوار مرزی عراق را کنترل می‌کنند.

این مقام نظامی عراق تصریح کرد: مرزهای عراق با سوریه به مسافت ۶۰۵ کیلومتر با عملیات‌های ویژه و پیشدستانه نیروهای الحشد الشعبی در بخش‌هایی از آن و در بخش‌های دیگر توسط ارتش عراق کنترل می‌شود که همه این نیروها، تحت فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح و نظارت وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش به تحکیم امنیت در نوار مرزی مشغولند.

اخبار مرتبط

دمشق: سوریه از نبرد با اسرائیل دست برنخواهد داشت

چرایی قهر عراقی ها با صندوق رأی/تبیین علل مشارکت پایین در انتخابات پارلمان

۴ کشته و زخمی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به «تدمر»

0 نظر

ارسال نظر

capcha