حضور افراد فاسد در مناصب حساس دولتی آزاردهنده است

حضور افراد فاسد در مناصب حساس دولتی آزاردهنده است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی بندرماهشهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد: یک تذکر تکان‌دهنده، که مقام معظم رهبری در هفته گذشته دادند باید برای همه بخصوص مسئولان و کسانی که در معرض مناصب دنیایی هستند، عبرتی بس هشداردهنده و بیدارکننده باشد: «مطلب دیگر هم مسئله‌ی تربیت اخلاقی است... من روی مسئله‌ی تربیت اخلاقی بیش از اینها اهتمام دارم؛ دانشگاه‌های ما بایستی [بیشتر] اهمّیّت بدهند.

وی افزود: اگر کسانی باشند که کار را انجام بدهند لکن هدفشان اهداف دنیایی و رسیدن به مال و مقام و موقعیّت دنیایی و مانند اینها باشد، اینگونه کار پیش نمی‌رود؛ کار با مجاهدت و اخلاص پیش خواهد رفت.

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: این موضوع به ویژه در در مجموعه‌هایی حساس مانند شهرداری، اجراییات آن، شوراهای اسلامی که عرصه قدرت مالی است، صدق می کند و ضرورت دارد کسانی باشند که خدا ترس و مجاهد باشند، متاسفانه در بعضی از شهرهای کشور خبرهایی مبنی دستگیری و عزل بعضی از شهرداران و بعضی از اعضای شورای شهر به گوش می‌رسد.

خطیب جمعه شهرک طالقانی خاطرنشان کرد: این از جهتی اقتدار دستگاه قضایی را می‌رساند که با احد‌الناسی تعارف ندارد اما از جهتی آزار دهنده است که افرادی فاسد، نفوذی در درون مناصب حساس دولتی داشته باشیم.  در بعضی جاها هم متاسفانه آن دستگاه به صورت خانوادگی اداره می‌شود.

خصوصی‌سازی بیمارستان نفت قشر ضعیف جامعه را متضرر می‌کند

امام جمعه شهرک طالقانی به معضل خصوصی‌سازی بیمارستان نفت بندرماهشهر اشاره کرد و گفت: جا دارد از دیوان عدالت اداری قدردانی و تشکر نمایم که باحکم قاطع بیمارستان نفت شهرک بعثت را ازخصوصی شدن نجات داد و امیدواریم دادگاه تجدیدنظر نیز این حکم خدا‌پسندانه را تایید کند، چرا که با تحقق این موضوع جلوگیری از خصوصی‌سازی بیمارستان،  مردم محروم منطقه به ویژه در این شرایط نابسامان اقتصادی، می‌توانند از امکانات درمانی این بیمارستان بهره‌مند شوند.

تاریکی جاده شهرک طالقانی به شهر چمران تعیین تکلیف شود

حجت السلام هاشمی در فراز دیگری از خطبه‌ها وی با انتقاد از وضعیت عدم روشنایی جاده مسیر شهرک طالقانی به سمت شهر شهید چمران متذکر شد: اداره راه و شهرسازی، اداره برق، شهرداری بندر ماهشهر و عملیات غیرصنعتی موظفند، معضل عدم روشنایی مسیر جاده شهرک طالقانی به سمت شهر شهید چمران  را رفع کنند، تاریکی این جاده تا به جال جان و سلامت شمار زیادی از شهروندان را با خطر مواجه کرده است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در پایان خاطرنشان کرد: ورودی شهرک طالقانی از سمت شهر چمران تا جاده کمربندی ماهشهر و همچنین  ورودی شهر چمران نیز در تاریکی مطلق هستند، متاسفانه همه از این مسولیت شانه خالی می‌کنند.

اخبار مرتبط

ضرورت کادرسازی نیروهای انقلاب

دشمنان انقلاب اسلامی در پیاده‌سازی اهداف خود درمانده‌اند

بودجه‌های فرهنگی یا محقق نشده یا قطره چکانی پرداخت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha