مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

در شرایط جنگ نرم، قرآن ناجی جوانان است

در شرایط جنگ نرم، قرآن ناجی جوانان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد شامگاه چهارشنبه در گردهمایی مدیران موسسات قرآنی شهری و روستایی اظهارکرد: قرآن کتاب مقدس، زیبا، شیرین و هدایت است و امروز در شرایط جنگ نرم، که دشمن به دنبال تهی کردن جوانان از دین و معنویت است، قرآن بهترین ناجی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان توجه به موقوفات قرآنی را یک اصل بر شمرد و افزود: در راستای تحقق دستورات منویات رهبر معظم انقلاب جهت تربیت حافظان قرآن نیازمند حمایت از موقوفات قرآنی هستیم و انتظار می رود فرهنگ سازی لازم در حوزه ترویج وقف قرآنی انجام گیرد تا با بهره گیری از این فرصت، حافظان و قاریان بیشتری تربیت شوند.

وی از فعالیت ۳۰۰ مرکز قرآنی در گلستان خبرداد و گفت: با توجه به کرونا و شرایط اقتصادی که دشمن ایجاد کرده است، مردم با اراده و خودجوش در عرصه های فرهنگی، مذهبی و قرآنی فعالیت می کنند و جامعه ما را در ابعاد دینی و مذهبی پویا نگه داشته اند.

ولی نژاد با اشاره به این مطلب که مسجد، هیئت و یا مراکز قرآنی حاکمیتی نیستند، افزود: این مراکز نباید خود را به سازمان ها وابسته کنند و از ظرفیت دستگاه ها، مردم و مراکز خیریه و حمایتی در جهت ارتقای فعالیت های خود بهره گیری کنند.

اخبار مرتبط

باید فرهنگ وقف در جامعه ترویج یابد

جبهه فرهنگی انقلاب تهدید کرونا را به فرصت رشد تبدیل کند

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha