کمک مومنانه و نهضت همدلی تربیت اسلامی را نمایان کرد

کمک مومنانه و نهضت همدلی تربیت اسلامی را نمایان کرد

به گزارش سراج24، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، صبح امروز در آیین مشق احسان که در مصلی کرج برگزار شد، گفت: ۴۴ هزار و ۸۷۵ بسته که توسط خیرین و مردم اهل خیر استان البرز تهیه شده به مجموعه ای از نیازمندان در بهش دانش آموزی اهدا خواهد شد. این ششمین مرحله از رزمایش همدلی در لبنان البرز است، عمده خدمات را مردم انجام داده اند و وجهه مردمی حرکت بالاست و تمامی دستگاه‌ها هم در میدان حاضر شده اند و تمام ارکان اینان با هماهنگی با هم پیش می‌روند.

آیت الله حسینی ادامه داد: یکی از ویژگی‌هایی که انقلاب اسلامی به ما یاد داد، اهتمام به تکمیل  مکارم اخلاقی است که رسول خدا برای به بعثت رسید. در ماه‌های اخیر و بعد از شیوع کرونا، تربیت اسلامی در جامعه اسلامی خود را نشان داده است. امروز شاهد همدلی مردم در عرصه دانش آموزی هستیم که حضرت آقا آن را نهضت همدلی نامیده است.

وی با اشاره به وجود بخش‌های مختلف برای محرومیت زدایی گفت: در شرایط عادی مجموعه‌های کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و سپاه پاسداران هر کدام مسؤولیتی را بر عهده دارند و با جدیت در حال محرومیت زدایی هستند. اما بعد از شیوع ویروس کرونا قشر جدیدی از مردم که قبل از آن با مناعت طبع در حال زندگی بوده اند با تعطیلی مشاغل دچار مشکل شدند و اسم شان در هیچ لیستی وجود نداشت. رزمایش کمک‌های مومنانه جوری برنامه ریزی شد که این افراد شناسایی شوند و خدمات منسجمی به آنها صورت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به تشکیل دبیر خانه همدلی و مواسات در استان البرز، گفت: تصمیم بر آن شد که دبیرخانه همدلی و مواسات که بعد از شیوع کرونا شکل گرفته با لیست و فعالیت مشخص و منسجم با مسؤولیت کمیته امداد  فعالیت دائمی داشته باشد و لذا شاهد یک هماهنگی و نظمی بی نظیر در استان البرز در سطح کشور هستیم.

اخبار مرتبط

جبهه فرهنگی انقلاب تهدید کرونا را به فرصت رشد تبدیل کند

توزیع 5 هزار پرس غذای گرم به‌مناسبت دهه وقف

توزیع ۲ هزار بسته غذایی طی دهه وقف در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha