مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز خبر داد:

ششمین یادواره بوی سیب حرم برگزار می‌شود

 ششمین یادواره بوی سیب حرم برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، نشست خبری برگزاری سوگواره ملی فرهنگی هنری اباعبدالله الحسین (ع) و ششمین یادواره بوی سیب حرم ظهر دوشنبه با حضور مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز به صورت مجازی برگزار شد.

علی حفیظی گفت: جشنواره در حوزه‌های ادبی، هنری پژوهشی و فرزندان دانشگاهیان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: امید است در این دوره نیز همانند دوره‌های قبل شاهد استقبال پرشور عزیزان باشیم.

به گفته مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز، در بخش هنری آثار در زمینه هنرهای تجسمی) پوستر، تایپوگرافی، عکاسی، نقاشی، نقاشیخط به رقابت گذاشته می‌شوند.

وی از دیگر بخش‌های جشنواره بوی سیب حرم را تئاتر-تعزیه خوانی عنوان کرد و گفت: در بخش هنرهای آوایی، نوحه خوانی، موسیقی آئینی و در بخش هنرهای تصویری پادکست، مستند، پویانمایی، نماهنگ قرار می‌گیرند.

حفیظی از بخش ادبی: ادبیات جشنواره یاد کرد و افزود: در این بخش فیلمنامه، نثرادبی، دلنوشته، خاطره و در بخش ادبیات داستانی، داستان کوتاه، شعر پذبرفته می‌شود.

به گفته مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز بخش پژوهشی جشنواره فوق به پژوهش هنر عاشورایی و مقالات علمی هنری با محوریت یادواره و بخش فرزندان دانشگاهی: نقاشی، نوحه خوانی و خلاقیت‌های هنری با اختصاص دارد.

وی با یادآوری اینکه جشنواره بوی سیب حرم در ۲۰ رشته و ۴ بخش تعریف شده است و یک قسمت هم برای فرزندان دانشگاهی است، عنوان کرد: ارسال آثار تا ۳۰ مهرماه جاری تمدید شد.

به گزارش سراج24، فراخوان سوگواره ملی فرهنگی هنری اباعبدالله الحسین (ع) و ششمین یادواره بوی سیب حرم، یک شهریور سال جاری اعلام و سایت جشنواره ۱۰ شهریور راه اندازی شد.

اخبار مرتبط

قرائت خطبه عقد دختر شهید مدافع حرم توسط آیت‌الله صدیقی

افتتاح کانون مهدویت در زندان مرکزی شیراز

حرم ها و بقاع متبرک در شهرهای غیربحرانی فعال هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha