جمعه های جهادی با جهادگران روحانی مشهد

جمعه های جهادی با جهادگران روحانی مشهد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محسن سروی، هدف از راه‌اندازی جمعه‌های جهادی را خدمت‌رسانی به مردم و محرومین خواند و اظهار داشت: ما در جمعه‌های جهادی به ساخت مسجد و بازسازی منازل نیازمندان می‌پردازیم و هدفمان در نگاه عمومی خدمت‌رسانی به مردم و محرومین است.

مسوول طرح جمعه‌های جهادی اظهار کرد: طرح جمعه‌های جهادی را با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمان به خدمت جهادی داده بودند، شروع کردیم.

وی عنوان کرد: در طرح جمعه‌های جهادی ۶ ماه است که در منطقه بش‌ساروق در هفت کیلومتری مشهد مشغول ساخت پروژه مسجد حضرت زهرا(س) هستیم.

سروی افزود: تا به حال در آق قلا سه منزل از منازل برادران اهل سنت نیازمند را بازسازی کرده‌ایم و همچنین در کنارک یک منزل ساخته و سه منزل و یک مسجد اهل سنت آن منطقه را نیز بازسازی کرده‌ایم.

مسوول جمعه‌های جهادی ادامه داد: در این طرح برق‌کشی بیش از ۱۰۰ منزل روستایی و لوله‌کشی حدود ۸۰ منزل روستایی در منطقه کهیر که ۱۰۰ درصد آنها اهل سنت هستند، اجرا کرده‌ایم.

وی در پاسخ به محل تامین هزینه‌های این طرح گفت: هزینه‌ها توسط مردم تأمین می‌شوند.

سروری در خصوص شناسایی افراد نیازمند اظهار کرد: این افراد توسط معتمدین به ما معرفی می‌شوند و سپس ما تیم کارشناسی خودمان را برای بازسازی برای بازدید به آن محل می‌فرستیم.

وی یادآور شد: نیروهای گروه جهادی ما بین ۵ تا ۱۰ نفر متغیر هستند و نیروهای مردمی روستایی نیز بین ۳۰ تا ۴۰ نفر پای کار هستند.

مسوول جمعه‌های جهادی در خصوص دیگر فعالیت‌های جهادی این گروه از روحانیون بیان کرد: در دی، بهمن و اسفندماه سال گذشته تیمی حدوداً ۱۰۰ نفره از دوستان جهادی را به منطقه سیل‌زده و فوق محروم سیستان و بلوچستان، شهر کنارک برای خدمت جهادی به سیل‌زدگان و محرومین اعزام کرده‌ایم.

وی افزود: تیم‌های متخصص معمار، تاسیسات، برق، گاز، فنی، در برهه‌های زمانی ۵ تا ۱۰ روزه مشغول به خدمت‌رسانی بوده‌اند.

اخبار مرتبط

نخستین هنروارۀ ملی روایت جهاد تمدید شد

استفاده تبلیغاتی از زنان در ویترین فروشگاه‌ها

دلیل تعداد زیاد امامزاده‌ها در ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha