ارسال 17 تُن مصالح و ابزارآلات مورد نیاز بازسازی عتبات عالیات

ارسال 17 تُن مصالح و ابزارآلات مورد نیاز بازسازی عتبات عالیات

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی ستاد عتبات عالیات استان کرمان، بی‌شک اربعینی که گذشت داغ دوری از کربلا را بر دل خیلی از عاشقان اباعبدالله گذاشت که جز صبوری کاری نمی‎شد انجام داد.

اما وقتی شاهد باشی که برخی ابزارها و کالاهای مورد نیاز در راستای بازسازی عتبات عالیات با نذورات مردمی از ایران اسلامی تهیه و به اعتاب مقدسه در عراق ارسال می‌شوند، به جایگاه آن‌ها رشک می‌بری و حسرت می‌خوری.

وقتی کالا یا ابزاری بخواهد در جایگاه والایی کاربرد پیدا کند، راهش باز می‌شود. گاهی یک پیچ لیاقت پیدا می‌کند اسباب وصل دو تکه از قطعات بازسازی حرم مطهر سیدالشهدا (ع) باشد و تا سالیان سال همجوار دیگر مصالح به‌کار رفته در بازسازی، به خود ببالد که در بارگاهی ملکوتی ساکن شده است.

از زمانی که به تدبیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد بازسازی عتبات عالیات راه افتاد و حرم‌های مطهر در عراق از قِبَل نذورات عاشقان اهل بیت(ع) از سراسر ایران با اهدای وجه نقد، کالا، طلاجات، هنر و تخصص خود در این راه گام نهادند، خیلی از هموطنان توفیق مشارکت پیدا و نام‌ خود را در دفتری ثبت کردند که فردای قیامت می‌توانند به آن استناد کرده و با افتخار خود را جزء محبین آل‌الله جای دهند.

شیوع بیماری کرونا در جهان، گرچه مدت کوتاهی در بازسازی عتبات وقفه ایجاد کرد، اما خادمان این مجموعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلافاصله پس از وقفه‌ای کوتاه، کار بازسازی را از سر گرفتند و در این راستا مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ضمن 4 دوره اعزام نیرو، مقادیری مصالح و ابزارآلات، کالا و مواد مورد نیاز برای ادامه‌ی امر بازسازی از ایران خریداری و به کربلا و کاظمین ارسال کرده‌اند.

در این رابطه می‌توان به بیش از 170 هزار کیلو ملزومات از قبیل میل‌گرد، میخ و پیچ، رزین پلی‌اورتان، روان کننده، قوطی، الکترود، سیلیس و گروت در کنار مواد غذایی، خوراکی و بهداشتی اشاره کرد که 5700 عدد ماسک بهداشتی برای کارکنان پروژه‌های در دست اجرا، یکی از این اقلام است.

در ادامه می‌توان از ارسال یک دستگاه بتن‌یر هزار لیتری، مته الماسه، رفلکتور شیت، گروت و اقلام دیگری نام برد که مورد نیاز بوده و با نذورات مردمی تهیه و به کربلا و کاظمین ارسال شده است.

ارزش مصالح و اقلامی که از کرمان به عراق ارسال شده رقمی بیش از 14 میلیارد ریال است که از محل نذورات مردمی تامین شده و این مصالح و ابزار در پروژه‌های اتصال سرداب‌های حرم مطهر امام حسین(ع)، مجمع سیدالشهدا در کربلا و پروژه‌ ترمیم مناره‌ کاظمین کاربرد داشته و دارند.

اخبار مرتبط

ثبت نام عتبات عالیات ممنوع است

کاهش هزینه فرصت خوبی را برای زائران سفر به عتبات

آخرین قیمت‌های سفرهای نوروزی عتبات عالیات

0 نظر

ارسال نظر

capcha