اسلام بزرگترین مانع قدرت های جهانی است

اسلام بزرگترین مانع قدرت های جهانی است

به گزارش سراج24، ناظمی به رفتار دشمن نسبت به اسلام و مسلمین به ویژه در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز اسلام و ملل اسلامی بزرگترین مانع بر سر جهانی سازی قدرت‌های مسلط بر جهان شده‌اند؛ قدرت‌هایی که همواره سیری ناپذیر به دنبال غارت بیشتر منابع و ذخایر کشورهای اسلامی و جهان سوم هستند.

وی با بیان اینکه اسلام همواره مدافع مظلومان بوده است که توسط قدرت‌های مستکبر تحت ظلم و ستم قرار می‌گرفتند، اظهار کرد: امام حسین (ع) سرمشق همه مسلمین در جهان هستند و همواره برای مقابله با ظلم به ایشان اقتدا می‌کنیم.

معاون امور اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تفرقه اندازی دشمنان اسلام عنوان کرد: در هفته‌های اخیر اقداماتی مانند توهین به پیامبر اسلام (ص) از طرف رسانه‌های غربی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال نشریه شارلی ابدو یک تصویر توهین آمیز را که قبلاً در مجله دانمارکی کار شده بود را بازنشر داد. همچنین در سال‌های گذشته شاهد قرآن سوزی در آمریکا بودیم.

وی با تصریح بر اینکه خطری که دشمنان اسلام از ناحیه دین رسول الله (ص) احساس می‌کنند باعث شده است به فکر ایجاد تفرقه و انشقاق بین ملل و دولت‌های اسلام باشند، بیان کرد: اساساً ایجاد دولت غاصب اسرائیل در مرکزیت و قلب کشورهای اسلامی برای ایجاد جدایی و تفرقه بوده است. در دهه‌های اخیر کشورهای اسلامی به وسیله اسرائیل، رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند که این رو در رویی به صورت جنگ یا تفرقه بوده است.

ناظمی، وظیفه مجمع جهانی تقریب مذاهب در این شرایط را بسیار سنگین دانست و گفت: امسال سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب برگزار خواهد کرد. این مجمع توانسته است در طول سالیان گذشته گفتمان وحدت را بین مذاهب اسلامی ایجاد و ترویج کند و در طول سال نیز از طریق تماس با شخصیت‌های پرنفوذ اسلام، باعث وحدت بین مسلمین شود.

اخبار مرتبط

شباهت دوره حضرت عیسی(ع) با امامت امام جواد(ع)

ارکستر ملی ایران در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

انقلاب اسلامی یک فتح الفتوح در حوزه زنان بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha