رویکرد ستاد امر به معروف باید به سمت مطالبه گری برود

رویکرد ستاد امر به معروف باید به سمت مطالبه گری برود

به گزارش سراج24، عباس کاظمی با اشاره به تغییر ساختار ستاد امربه‌معروف اظهار کرد: ستاد امربه‌معروف باید زمینه‌ها و بسترهای گسترش فرهنگ امربه‌معروف را فراهم کند.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر باید مردمی شود و نباید آن را فقط مختصر به حجاب و بزه‌های اخلاقی بکنیم.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قزوین تصریح کرد: دایره امربه‌معروف بسیار گسترده است و مسائلی همچون کارخانه‌های هفت‌تپه و… جلوه‌های اصلی امربه‌معروف هستند.

وی عنوان کرد: ساختار ستاد امربه‌معروف کاملاً تغییر کرده و رویکرد اصلی آن باید به سمت مطالبه گری برود و از مسؤولین و حاکمان نیز شروع شود.

کاظمی با بیان اینکه متأسفانه ما امربه‌معروف و نهی از منکر را به یک موضوع حداقلی خلاصه کردیم، گفت: تغییر این رویه و رویکرد ذهنی از امربه‌معروف محور اصلی کار ستاد امربه‌معروف در ساختار جدید است.

کاظمی اضافه کرد: ورود به فعالیت‌های اجتماعی، رسانه‌ای و فرهنگی در دستور کار اصلی ستاد قرار گرفته و باید به سمت آن حرکت کنیم.

وی بیان کرد: مسائلی همچون محیط‌زیست در امربه‌معروف مغفول مانده این در حالی است که مقام معظم رهبری یکی از حوزه‌های اصلی امربه‌معروف را همین حوزه محیط‌زیست می‌دانند.

این مسئول ادامه داد: در حوزه مطالبه گری و فعالیت‌های اجتماعی گروه‌های جهادی علاقه‌مند را دعوت کردیم و همکاری با آن‌ها در حوزه‌های تخصصی و پشتیبانی قانونی در چارچوب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در دستور کار قرار دارد.

وی تأکید کرد: مطالبه گری در یک ساختار مشخص و منطقی با شکل‌گیری گروه‌های جهادی و حمایت از این گروه‌ها با یک تنوع موضوعی در دستور کار قرار دارد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قزوین گفت: فعال شدن در حوزه رسانه‌ای و آموزشی بر بستر رسانه و فضای مجازی و صداوسیما نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان یادآور شد: تمرکز خوبی در حوزه رسانه و تولید محتوای چندرسانه‌ای پیدا کرده و تصمیم داریم بر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم.

اخبار مرتبط

علم مطالبه‌گری در دست جوانان مؤمن و انقلابی است

طرح "کرامت"محرومیت را از چهره محلات حاشیه‌ای کرمانشاه می‌زداید؟

امر به معروف از مؤلفه‌های توسعه و پیشرفت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha