برپایی 20 موکب اربعین در سطح شهرکرد

برپایی 20 موکب اربعین در سطح شهرکرد

به گزارش سراج24، بهادر عبدالغنی در خصوص فضاسازی شهری در ایام اربعین حسینی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اقدامات فرهنگی گسترده‌ای در جهت فضاسازی محیط توسط مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار شهرکرد ادامه داد: تبلیغات محیطی و سیاه‌پوشانی یکی از اقدامات شهرداری در ایام ماه محرم و صفر است که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا تلاش شد تا نسبت به سال گذشته سیاه‌پوشی و نصب پرچم در سطح شهر بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: نصب سه هزار متر پارچه مشکی و 100 پرچم عمودی منقش به عکس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از سوی شهرداری شهرکرد انجام شده است.

عبدالغنی اضافه کرد: همزمان با اربعین حسینی 20 موکب با همکاری شهرداری شهرکرد و هیئت‌های مذهبی در نقاط مختلف شهر شهرکرد در حال راه‌اندازی است و سعی شده نذورات مردم به سمت توزیع اقلام بهداشتی و ماسک در بین قشر نیازمند هدایت شود.

شهردار شهرکرد عنوان کرد: این موکب‌ها در چهارراه‌ استانداری، خیابان امیرکبیر، میدان فردوسی، میدان قمربنی‌هاشم(ع)، میدان کوهرنگ، میدان انقلاب، چهارراه تختی، خیابان ملت، میدان شهید فهمیده، میدان معلم، میدان چهارمحال، تپه نورالشهدا، میدان علم‌الهدی، بلوار امام خمینی، چهارراه فردوسی، میدان امام حسین(ع)، مسجد جامع، ورودی اشکفتک، میدان زاینده‌رود و حوزه بسیج مهدیه برپا شده‌اند.

وی بیان داشت: با توجه به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا با متولیان برخی از هیئت‌های مذهبی و یا شهروندانی که تمایل به راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی دارند صحبت شده و برآن هستیم تا با همدلی و همراهی مانع به خطر افتادن سلامتی مردم شویم.

اخبار مرتبط

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عید فطر را تبریک گفت

نماز عید سعید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود

دسترسی آسان به کتاب ویژگی نمایشگاه مجازی قرآن کریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha