رونمایی از نرم‌افزار «زیارتِ» مجازی عتبات عراق

 رونمایی از نرم‌افزار «زیارتِ» مجازی عتبات عراق

به گزارش سراج24، این نرم‌افزار از سوی بعثه مقام معظم رهبری به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی و تولید شده است و مدیران و روحانیان کاروان‌های زیارتی و علاقه‌مندان به زیارت اهل بیت (ع) می‌توانند با دریافت فایل این نرم‌افزار، اماکن مقدس در شهرهای عراق را به صورت مجازی زیارت کنند.

در مراسم رونمایی از این نرم‌افزار،  حجت‌الاسلام والمسلمین نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج ـ با اشاره به وجود اماکن مقدس در کشورهای مختلف از جمله عراق، سوریه، لبنان، مصر، عربستان و اردن، گفت: تولید نرم‌افزارهای مناسب موجب خواهد شد علاقه‌مندان قبل از تشرف به این اماکن، از طریق فضای مجازی اطلاعات لازم را کسب کنند.  

او بیان کرد: امیدواریم پیام شهدا و شخصیت‌هایی که زائران به زیارت بارگاه آن‌ها مشرف می‌شوند و هدف اساسی زیارت است، به خوبی از طریق این نرم‌افزار انتقال داده شود.

مراسم پیاده‌روی اربعین امسال تحت تاثیر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا با تصمیم دولت عراق بدون زائران خارجی برگزار می‌شود. مرزهای ایران و عراق همچنان بسته است و مقامات انتظامی از زائران خواسته‌اند به سمت مرزها و حتی سایر مکان‌های زیارتی نروند. تولید نرم‌افزارهای مجازی یکی از راه‌های پیشنهادی برای زیارت مکان‌های مقدس عراق همزمان با مراسم اربعین است.

اخبار مرتبط

نامگذاری روزهای هفته حج اعلام شد

اربعین غریبانه در استان سمنان

اجتماع عزاداران اربعین در پیاده‌راه بوعلی همدان برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha