در آستانه اربعین حسینی؛

پویش مهر حسینی با شعار «بگذریم تا بگذرند» شروع به کار کرد

پویش مهر حسینی با شعار «بگذریم تا بگذرند» شروع به کار کرد

به گزارش سراج24، سید محمدرضا خوشرو، دبیر ستاد ملی صبر از دعوت ستاد ملی صبر با مشارکت ستاد دیه کشور در آستانه اربعین حسینی از مردم برای پیوستن به پویش مهر حسینی با شعار «بگذریم تا بگذرند» خبر داد و گفت: بخشش به معنای چشم پوشی از خطای دیگران است. گذشت در واقع به معنای نادیده گرفتن خطای دیگران با توجه به ضعف و کاستی خطاکار است.

وی افزود: در حدیثی از پیامبر (ص) سه ویژگی از مکارم اخلاق آمده که یکی از آن‌ها بخشش نسبت به کسی است که به تو ظلم کرده است. یعنی حتی اگر کسی به تو بدی کرده است و از تو تقاضای بخشش می‌کند، او را ببخش، افرادی که به مکارم اخلاق مجهز هستند، می‌توانند کار‌هایی انجام دهند که از توان یک فرد عادی خارج است.

دبیر ستاد ملی صبر خاطرنشان کرد: کسانی قادرند دیگران را ببخشند که در وجودشان یک صفت الهی شکل گرفته باشد. یعنی رحمت و محبتی از ناحیه خداوند دریافت کرده باشند؛ زیرا رحمت خداوند مثل چشمه جوشانی است که همه صفات خوب از آن ناشی می‌شود و اگر در وجود انسانی قرار داده شود او سرچشمه همه خوبی‌ها و فضیلت‌ها می‌شود.

وی ماه محرم را فصل مناسبی برای موج آفرینی و اقدامات مهرورزانه عنوان کرد و افزود: هدف پویش مهر حسینی ترویج و تبلیغ بخشایش و گذشت نسبت به حقوق یکدیگر و جمع آوری کمک‌های نقدی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است و تلاش می‌کنیم تا با نقش آفرینی واعظان، مداحان، شاعران اهل البیت (علیهم السلام) در هیات مذهبی به فعال سازی ظرفیت‌های مردمی اقدام کنیم.

وی توسعه ارزش‌های اخلاقی را تضمینی بر افزایش سرمایه اجتماعی دانست و تصریح کرد: ترویج فرهنگ بخشایش و گذشت و جایگزینی بخشایش به جای انتقام، سرمایه اجتماعی جامعه را افزایش می‌دهد.

در این طرح راهپیمایان اربعین که در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا امکان حضور در این گردهمایی بزرگ معنوی را ندارند و همچنین هر ایرانی محبّ حسین (ع) به نیت مشارکت در ثواب راهپیمایی عظیم اربعین هزینه این سفر معنوی را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص می‌دهد و پویش بخشایش حسینی را در محرم ۱۳۹۹ رونق می‌بخشند.

مشارکت کنندگان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۹۳۴۵ به نام ستاد دیه کشور و یا از طریق تلفن همراه با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷*۷۸۰* پرداخت نمایند.

اخبار مرتبط

محدودیت کرونایی سینماها آخر هفته لغو می‌شود/ شیوه‌نامه تازه «فجر»

ایران درودی نقاش نامدار ایرانی دار فانی را وداع گفت

مسجدی که ماهانه یک معتاد را ترک می‌دهد + تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha